غریب آبادی: اروپایی ها با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دادند

به گزارش مجله لیست پیوند، خبرگزاری خبرنگاران- کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: سه کشور اروپایی با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دیگری دادند.

غریب آبادی: اروپایی ها با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دادند

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا بهار 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص علت توقف فرایند قطعنامه در شورای حکام، گفت: سه کشور اروپایی ادعا نموده اند با این اقدام خود فرصت دیگری به ایران و آژانس دادند تا به کار خود در خصوص بعضی موضوعات ادامه دهند و حق خود را برای درخواست جلسه فوق العاده شورای حکام در هر زمانی محفوظ می دارند. باید بگویم که سه کشور در واقع، به خودشان یک فرصت دیگری داده اند تا در پرتو بی اقدامی و عدم پایبندی به تعهداتشان تحت برجام از یکسو، و عدم تخریب فضای دیپلماسی و همکاری ایران و آژانس از سوی دیگر، به تکالیف خود عمل نمایند.

کاظم غریب آبادی اضافه کرد: توقف فرایند قطعنامه، نتیجه دیپلماسی و مقاومت فعال و همچنین پیشرفت های چشمگیر در حوزه هسته ای در پرتو قانون اخیر مجلس شورای اسلامی است. از این رو، به بانیان هر قطعنامه ای علیه ایران در هر مرحله و زمانی هشدار می دهیم اگر بخواهید مجددا به راستا تقابل روی بیاورید، جمهوری اسلامی ایران آماده است واکنش و پاسخ محکمی، به ویژه در حوزه فنی هسته ای، به آن بدهد.

نماینده دائم کشورمان درخصوص ارتباط سفر هیات فنی آژانس در ماه آوریل نیز گفت: اروپایی ها و رسانه هایشان مایلند این موضوع را به امتیازی برای خودشان در فرایند توقف قطعنامه تلقی نمایند. اگر آن ها مایلند از این موضوع به عنوان یک راه چاره حفظ آبرو در توجیه توقف فرایند قطعنامه استفاده نمایند، مربوط به خودشان است. اما بایستی تاکید کنم هیچ ترتیبات جدیدی با آژانس، بعد از تفاهم مشترک اخیر در تهران، انجام نشده است. همانگونه که در نشست شورای حکام هم گفتم، تعاملات دو طرف در حوزه پادمان، موضوع جدیدی نیست و در تداوم روابط موجود می باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 890

به "غریب آبادی: اروپایی ها با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: اروپایی ها با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید