صرفه جویی 2300 میلیون لیتری مصرف بنزین و گازوئیل در آزادراه غدیر

به گزارش مجله لیست پیوند، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور می گوید پیش بینی شده است در 20 سال اول بهره برداری از آزادراه غدیر، صرفه جویی 700 میلیون لیتر بنزین و 1600 میلیون لیتر گازوئیل محقق گردد.

صرفه جویی 2300 میلیون لیتری مصرف بنزین و گازوئیل در آزادراه غدیر

به گزارش شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی درباره آخرین شرایط آزادراه غدیر گفت: این آزادراه که به نوعی نقش پدافند غیرعامل هم برای استان های البرز و تهران را ایفا می نماید، با مشارکت 70 درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و پیمانکاری قرارگاه و سرمایه گذاری 30 درصدی دولت، مراحل نهایی را می گذارند و تقریباً تکمیل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادراه غدیر شریان حیاتی استان های تهران، البرز و قزوین است، گفت: این راستا آزادراهی بر سر چهار راه کریدورهای ترانزیتی شرق غرب و شمال جنوب واقع شده است و در رشد ترانزیت عبوری از کشور مثمر ثمر است.

آزادراه 158 کیلومتری غدیر 60 کیلومتر رمپ و لوپ دارد

وی با بیان اینکه این راستا آزادراهی به طول 158 کیلومتر دارای دو باند و 6 خط عبور و عرض 37 متر است، افزود: این راستا آزادراهی 60 کیلومتر رمپ و لوپ دارد و با این حساب طول کل پروژه آزادراه حدود 220 کیلومتر است.

خادمی افزود: آزادراه غدیر از آبیک در تقاطع آزادراه قزوین-کرج شروع می گردد و پس از گذشت از تقاطع ماهدشت با آزادراه تهران-ساوه و آزادراه تهران-قم تقاطع دارد و به محدوده چرمشهر در آزادراه قم گرمسار متصل می گردد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه این راستا آزادراهی در قالب چهار قطعه ساخته شد، گفت: این راستا آزادراهی چهار تقاطع ریلی نیز دارد و از چهار خط آهن هم عبور می نماید.

کاهش 110 دقیقه ای زمان سفر برای وسایل نقلیه نیمه سنگین در آزادراه غدیر

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تأثیر آزادراه ها در کاهش سوانح رانندگی، صرفه جویی در زمان سفر، مدیریت بار ترافیکی، ارتقا ایمنی سفر و کاهش مسائل زیست محیطی را از دستاوردهای آزادراه غدیر عنوان نمود.

وی اضافه نمود: کاهش متوسط 90 دقیقه ای زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک و کاهش متوسط 110 دقیقه ای زمان سفر برای وسایل نقلیه نیمه سنگین از مزایای این راستا آزادراهی است.

پیش بینی صرفه جویی 700 میلیون لیتر بنزین و 1600 میلیون لیتر گازوئیل

خادمی توسعه آزادراه ها در کاهش مصرف سوخت را بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: پیش بینی شده است در 20 سال اول بهره برداری از این پروژه صرفه جویی 700 میلیون لیتر بنزین و 1600 میلیون لیتر گازوئیل محقق گردد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزایش ظرفیت ترافیک خروجی های غربی و جنوبی و شرقی تهران را از مزایای اجرای آزادراه جنوبی تهران یا همان آزادراه غدیر عنوان نمود.

وی ادامه داد: صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش فراوری آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و زیست محیطی در کلانشهرهای تهران و کرج و کاهش فراوری چهار و نیم میلیون تن دی اکسید کربن در بیست سال اول بهره برداری از مهمترین دستاوردهای آزادراه غدیر است.

سرمایه گذاری 3 هزار میلیارد تومانی و ارزش 7 هزار میلیارد تومانی آزادراه غدیر

خادمی گفت: این پروژه طبق برنامه زمانبندی از سال 94 شروع شد و امروز آماده بهره برداری است، پروژه طبق برنامه پیش رفت.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور همچنین ارزش روز پروژه را 7 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و اضافه نمود: در این پروژه یک هزار میلیارد تومان از سوی دولت و 2 هزار میلیارد تومان توسط قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء (ص) هزینه شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 873

به "صرفه جویی 2300 میلیون لیتری مصرف بنزین و گازوئیل در آزادراه غدیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی 2300 میلیون لیتری مصرف بنزین و گازوئیل در آزادراه غدیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید