حاجی میرزایی: بچه های مردم با بچه های خودم فرقی ندارند

به گزارش مجله لیست پیوند، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بچه های مردم با بچه های خودم فرقی ندارند، گفت: مسؤولان وزارت بهداشت گفتند در همه مناطق سخت ترین پروتکل ها را رعایت کنید و همین است که ابلاغ شده است.

حاجی میرزایی: بچه های مردم با بچه های خودم فرقی ندارند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در شبکه یک درباره آخرین تصمیمات آموزش و پرورش درباره آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: یک رویداد بزرگ فرهنگی از فردا آغاز می شود که یک میلیون فرهنگی و 15 میلیون دانش آموز درگیر هستند.

وی ادامه داد: دغدغه والدین که به ما منتقل شده است، سلامت دانش آموزان است و این دغدغه ماست؛ وزارت بهداشت فرماندهی این موضوع را به عهده دارد و پروتکل هایی به ما داده است که اگر بتوانیم رعایت کنیم، مدارس را باز کنیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه تمام مدارس از فردا آماده ارائه خدمات به دانش آموزان است، گفت: در مدارسی که تعداد دانش آموزان امکان رعایت پروتکل ها نیست، دانش آموزان دو یا سه گروه می شوند؛ رعایت فاصله یک متر، زدن ماسک، کاهش ساعت کلاس درس به 35 دقیقه از جمله موارد رعایت پروتکل هاست.

وی خطاب به خانواده ها گفت: خانواده ها تشریف به مدرسه بیاورند و ما این هفته را در خدمتشان هستیم تا شرایط را ببینند و نگرانی شان برطرف شود و بچه هایی که بیماری زمینه ای دارند، در خانواده کسی کرونا گرفته و علائم کرونا دارند، به مدرسه نیایند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: 116 هزار مدرسه داریم و هماهنگی با آن ها و خانواده ها کار دشواری است؛ سه شنبه و چهارشنبه با مدیران آموزش و پرورش جلسه داشتیم و این ها را اعلام کردیم؛ مسؤولان وزارت بهداشت گفتند در همه مناطق سخت ترین پروتکل ها را رعایت کنید و همین است که ابلاغ شده است.

وی درباره تضمین دریافت از والدین، گفت: این کار سلیقه فردی است و تضمین دلیلی ندارد. باید با مشارکت خانواده ها باشد. ما باید با کرونا زندگی کنیم و نمی توانیم در خانه بنشینیم تا کرونا تمام شود.

حاجی میرزایی در پاسخ به این پرسش که مسؤولیت انطباق پروتکل با اجرای آن با کیست، اظهار کرد: امسال نظارت معنای دقیق تر دارد و به تمام سطوح این نظارت را اعمال کردیم؛ انجمن اولیا و مربیان، والدین، مدیر و همه باید نظارت کنند تا سال ایمن را فراهم کنیم.

وی شرح داد: مدارس فردا باز است، اما اختیار داده شده است که متناسب با شرایط توسط مدارس اقدام شود؛ با اولیا کاملا مدارا می کنیم و تمام حساسیت را رعایت می کنیم. مدیران در محدوده پروتکل می توانند تصمیم گیری کنند و خانواده را در تصمیم گیری مشارکت دادیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا بچه های شما و سایر وزرا به مدرسه می فرایند یا معلم به خانه شان می آیند؟، گفت: فکر می کنم حداقل دیانت اقتضا می کند، اگر برای بچه های خودمان تصمیم می گیریم، همین باشد؛ بچه های مردم با بچه های خودم فرقی ندارند.

وی درباره تحصیل دانش آموزان استثنایی، ادامه داد: کلاس های این دانش آموزان محدودتر است و پروتکل خاصی دارد که سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام می دهد؛ لازم باشد معلمان به منازلشان می فرایند و اگر منع حضور نداشته باشند، امکان حضور در مدرسه را فراهم می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 578

به "حاجی میرزایی: بچه های مردم با بچه های خودم فرقی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: بچه های مردم با بچه های خودم فرقی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید