ادعای مصاحبه بستگان تحت فشار امنیتی خنده دار است

به گزارش مجله لیست پیوند، دایی مادر مرحومه نیکا شاکرمی ادعا های مادر او مبنی بر اینکه مصاحبه و اظهارات بستگان مرحومه تحت فشار امنیتی انجام شده را مضحک خواند.

ادعای مصاحبه بستگان تحت فشار امنیتی خنده دار است

اوایل هفته گذشته رسانه های ضدانقلاب موج جدیدی را برای ادامه اغتشاشات و آشوب ها در کشور با کلید رمز نیکا شاکرمی به راه انداختند و در این راستا طی چندروز به طور فشرده فراخوان تجمع و اعتراض دادند.

علیرغم معین شدن زوایای مختلفی از چرایی فوت نیکا شاکرمی، امّا مادر نیکا طی مصاحبه ای با رادیو فردا صحبت های عجیبی را اظهار کرد.او در این مصاحبه ادعا کرد که دیگر بستگان خانم نیکا کرمی برای بیان مواضعشان درباره فوت این مرحومه تحت فشار هستند! به همین علت مجدداً به سراغ دایی مادر مرحومه نیکا شاکرمی رفتیم تا درخصوص اظهارات مادر نیکا نظر وی را جویا شویم.

سعید خیراللهی درخصوص اظهارنظرهای مادر نیکا مبنی بر اینکه اعضای خانواده از سوی نهادهای امنیتی برای اعترافات خود درخصوص مرگ نیکا تحت فشار بوده اند، گفت: در ابتدا باید بگویم که دیدگاه های سیاسی افراد خانواده فرق دارد اما بشخصه هر اظهار نظری داشته ام اعتقادات شخصی بوده و خنده دار است که کسی موضوع تهدید را مطرح کند؛ اما قطعا منظور مادر نیکا بیشتر در خصوص برادرش محسن و خواهرش آتش بوده است که در این خصوص اطلاعی ندارم چون بنده در مراسم خاکسپاری به علت اینکه عنوان اغتشاش روی آن گذاشته و دعوت به تجمع نموده بودند علیرغم انتظارات فامیل و توقعاتی که وجود داشت شرکت نکردم و آنها را ندیدم و طبیعتا نمی توانم اظهار نظری کنم اما کسی به من و برادرم منوچهر حتی توصیه ای به گفتن بعضی اظهارات هم ننموده است چه برسد به اینکه تهدیدمان نموده باشند.

او در پاسخ به سوال درخصوص ادعای مادر نیکا مبنی بر خاکسپاری مرحومه در قبرستانی دورافتاده، اضافه کرد: اگر این قبرستان دورافتاده و بیابان بوده است چرا پدر نیکا هم آنجا دفن شده است، این اظهارات قابل قبول نیست چون پدر نسرین شاکرمی مادر مرحومه نیکا نیز آنجا دفن شده و پدر پدرش هم آنجا دفن شده؛ در واقع این قبرستان، قبرستان خانوادگی آنهاست و تنها 45 کیلومتر با خرم آباد فاصله دارد و این قبرستان حتی نزدیک جاده اصلی واقع شده است. صحبتهای مادر نیکا متاثر از جو بوده چرا که بعضی آنها را تحریک می نمایند و آنها هم سوار بر موج احساسات صحبتهایی مطرح می نمایند که متوجه تبعات و بهره برداری های دیگران از این ماجرا نیستند.

خیراللهی بعلاوه در درخصوص اظهارات مادر نیکا مبنی بر اینکه گفته بود در طول جهت تهران تا خرم آباد، بارها ما را مورد تهدید قرار دادند و جنازه را دزدیدند و بدون اطلاع ما خاک کردند، اینگونه پاسخ داد: مدیرکل امنیتی استانداری تماس هایی با ما داشت درخصوص اینکه مادر نیکا را متقاعد کنیم که جنازه را با رعایت پروتکل های امنیتی طی مراسمی به همراه سپاه و نیروی انتظامی در ورودی شهر خرم آباد تحویل گرفته و به سردخانه منتقل نمایند تا فضا برای بهره برداری کسی فراهم نشود و تجمعاتی صورت نگیرد.

او ادامه داد: وقتی موضوع را با آنها مطرح کردیم نپذیرفتند و ما هم موضوع را با مدیرکل امنیتی استاندار در میان نهادیم که گفتند اگر حساسیت دارند مسئله ای نیست و اصرار نکنید. این شد که بدون هیچ فشار و تهدید خاصی از سوی کسی، خودشان شخصا جنازه را به سردخانه آرامستان صالحین تحویل دادند.

خیراللهی بعلاوه درخصوص خاکسپاری مرحومه نیکا بیان کرد: بعدازظهر همان روزی که جنازه به استان منتقل شد، شورای تامین با حضور خانواده نیکا برگزار گردید؛ در این جلسه سعی کردند دلایل خود را مطرح نمایند و آنها را متقاعد نمایند که به دلایل امنیتی درخرم آباد دفن صورت نگیرد که اقوام پدری از این پیشنهاد استقبال نموده و دفن نیکا را در قبرستان پدری منوط به رضایت مادرش دانستند که وی مخالف بود. در نهایت فردای آن روز به منظور جلوگیری از هرگونه اغتشاش و اتفاق ناگواری جنازه را به قبرستان روستای حیات الغیب منتقل نموده و در آنجا خاکسپاری کردند.

دایی مادر مرحومه نیکا در پاسخ به این سوال تسنیم که آیا مادر نیکا در مراسم خاکسپاری حضور داشت، با بیان اینکه بنده در مراسم خاکسپاری حضور نداشتم، اضافه کرد: در لحظه انتقال جسد به قبرستان روستا قطعا حضور نداشته اما وقتی که اقوام برای خاکسپاری به قبرستان مراجعت کردند ظاهرا وی هم حضور داشته است.

خیراللهی با اشاره به مطالبی که درباره اختلافات نیکا و مادرش در فضای مجازی مطرح شده، گفت: ما هم شنیده ایم که مادر نیکا و مرحومه با هم اختلافاتی داشتند که در بعضی مواقع به برخورد فیزیکی می انجامیده است و به همین علت نیکا بیشتر به خانه خاله اش در تهران می رفته است.

دایی مادر مرحومه نیکا بعلاوه درمورد صحبت های مادر مرحومه درخصوص اعلام نظر پزشکی قانونی و سرپرست دادسرای جنایی درخصوص مرگنیکا، گفت: این قضیه هنوز مبهم است و آنالیز ها تکمیل نشده و هرکسی تحلیل و تفسیری در این خصوص دارد اما باید تا اعلام نظر نهایی صبر کرد.

خبرنگاران لرستان خرم آباد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1401 بروزرسانی: 17 مهر 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1529

به "ادعای مصاحبه بستگان تحت فشار امنیتی خنده دار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای مصاحبه بستگان تحت فشار امنیتی خنده دار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید