سلطانی فر: امیدوارم در رشته های نو مدال المپیک کسب کنیم

به گزارش مجله لیست پیوند، وزیر ورزش و جوانان ایران گفت: تا کنون فقط چهار رشته برای ایران در المپیک مدال گرفته اند، امیدوارم این دوره در رشته های تازه هم کسب مدال کنیم.

سلطانی فر: امیدوارم در رشته های نو مدال المپیک کسب کنیم

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر در حاشیه مراسم رونمایی از شعر و سرود کاروان المپیک ایران گفت: المپیک مهم ترین آوردگاه ورزشی جهان است و زبده ترین ورزشکاران هر 4 سال دور هم جمع می شوند. در مورد رویدادهایی مانند مسابقات جهانی و آسیایی، جهت ورود ورزشکاران راحت است، اما المپیک تفاوت بزرگی دارد چون آوردگاه ورزشکاران نخبه است و از دو سه سال قبل رقابت های گزینشی برگزار می شود.

او ادامه داد: در هر فدراسیون جهانی تعداد زیادی عضو وجود دارد که از این همه رشته تعداد محدودی صاحب سهمیه می شوند و ایران برای المپیک توکیو پیروز به کسب سهمیه شده اند. خوشبختانه برای المپیک توکیو بیشترین سهمیه را در تاریخ ورزش ایران گرفته ایم، تا به امروز 66 سهمیه گرفته ایم که نکته جالب آن این است که 10 سهمیه به نام بانوان است.

وزیر ورزش ادامه داد: در طول 16 دوره حضور ورزش ایران در المپیک، مجموعه کاروان های اعزامی پیروز به کسب 19 مدال طلا شده اند که فقط چهار مدال طلا آن برای هشت دوره حضور المپیکی پیش از انقلاب بوده است.

او گفت: تا کنون مدال های ایران در المپیک از طریق چهار رشته کسب شده اند و من امیدوارم در توکیو با رشته های تازه مانند والیبال، شمشیربازی و کاراته مدال بگیریم. به سایر رشته ها مانند تیراندازی هم امید داریم. با وجود تاخیر یک ساله المپیک تمام امکانات مهیا شد تا با بهترین آمادگی در المپیک توکیو شرکت کنیم.

پیروز حناچی شهردار تهران هم در جریان این مراسم گفت: ورزش ایران 66 سهمیه المپیک کسب کرده است که نوید بخش جهتی روشن برای ورزش کشور و خبری خوش برای مردم ایران است.

او افزود: در یکی دو سال اخیر متاسفانه بیماری کرونا همه چیز را تحت تاثیر قرار داده و امیدواریم عزیزانمان در ژاپن با وجود همه سختی ها به پیروزیت های زیادی دست پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1115

به "سلطانی فر: امیدوارم در رشته های نو مدال المپیک کسب کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: امیدوارم در رشته های نو مدال المپیک کسب کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید