فراخوان ستاد فناوری نانو برای همکاری در طرح های برتر صنعت دارو و سلامت مبتنی بر فناوری نانو

به گزارش مجله لیست پیوند، ستاد فناوری نانو برای همکاری و سرمایه گذاری در طرح های برتر صنعت دارو و سلامت مبتنی بر فناوری نانو فراخوان داد.

فراخوان ستاد فناوری نانو برای همکاری در طرح های برتر صنعت دارو و سلامت مبتنی بر فناوری نانو

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران ، به نقل از ستاد فناوری نانو، فناوری نانو با ماهیت فرارشته ای خود، مرز های علوم مختلف را شکسته و زمینه را برای استفاده از نتایج و امکانات در بیشتر حوزه های کاربردی در جهت افزایش کیفیت زندگی فراهم کرده است. از این رو، صنایع نانوتک آینده (صنتا) با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همکاری چالش های فناوری و نوآوری (اینوتن) در پی حمایت از طرح های این حوزه با هدف تجاری سازی آن ها است. فراخوان سرمایه گذاری در طرح های برتر صنعت دارو و سلامت مبتنی بر فناوری نانو برای نیل به این هدف تدارک دیده شده است. اعطای جایزه 25 میلیون تومانی برای طرح برتر مورد پذیرش سرمایه گذاری صنتا و عقد قرارداد به منظور جذب سرمایه و همکاری با شرکت صنتا از جمله جوایز این فراخوان است.

در مرحله اول، شرکت نمایندگان می بایست حدبیشتر تا 5 آذر، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نمایند.

در انتها مرحله اول طرح های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت نمایندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

در مرحله دوم برگزیدگان می بایست الزاما نمونه اولیه داشته باشند. در انتها مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت نماینده از طریق هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می شود.

معیار های ارزیابی طرح ها

دستیابی به نمونه آزمایشگاهی کارآمد در محیطی که به محیط عملکرد واقعی شباهت دارد.

نمایش نمونه اولیه کارآمد در محیطی که به محیط واقعی شباهت دارد.

اثبات عملکرد نمونه اولیه واقعی

بررسی سیر پژوهشی و آزمون های مرتبط

عملیاتی بودن طرح پیشنهادی

برنامه اجرایی مشخص

هزینه اجرای طرح پیشنهادی

تسلط فنی اعضای تیم بر موضوع

پیشینه علمی و اجرایی

مقایسه جنبه نوآورانه طرح با آخرین ایده های مطرح در حوزه صنعتی مشابه

معیار نانویی:

بر اساس تعریف استاندارد بین المللی ISO-TS 18110: 2015 و استاندارد ملی 12098 محصول فناوری نانو، محصولی است که کارکرد یا ویژگی آن مبتنی بر فناوری نانو بوده یا با فناوری نانو بهبودیافته باشد.

مالکیت فکری طرح های ارسالی تماماً متعلق به شرکت نمایندگان است. صرفِ شرکت در این فراخوان و ارسال طرح منجر به انتقال مالکیت فکری نمی شود. پس از انتها ارزیابی ها، شرکت صنتا با تیم های برگزیده باهدف ادامه همکاری و پیاده سازی طرح ها وارد مذاکره می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1276

به "فراخوان ستاد فناوری نانو برای همکاری در طرح های برتر صنعت دارو و سلامت مبتنی بر فناوری نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان ستاد فناوری نانو برای همکاری در طرح های برتر صنعت دارو و سلامت مبتنی بر فناوری نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید