طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی در 15 دقیقه به روش بازاری

به گزارش مجله لیست پیوند، یخ در بهشت لیمویی یکی از انواع یخ در بهشت بازاری و یک نوشیدنی خنک و تگری است که می تواند طعم لحظات شیرین کودکی را دوباره برای شما تداعی کند. اگر در روزهای گرم تابستان در پی یک نوشیدنی خوش عطر و خوشمزه هستید که به راحتی عطش شما را بنشاند و انرژی شما را در طول روز تامین کند، یخ در بهشت لیمویی برترین گزینه است. شما با کمترین مواد موجود در خانه می توانید یک نوشیدنی عالی با طعم بهشتی داشته باشید. در این مقاله از در ما طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی با طعم و مزه بازاری را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی در 15 دقیقه به روش بازاری

مواد لازم تهیه یخ در بهشت لیمویی (برای 4 نفر)

مواد اولیهاندازه مورد احتیاج
لیموترش یا آبلیمو8 عدد کوچک (8 قاشق غذاخوری)
شکر1 لیوان فرانسوی دسته دار
آب1 لیوان فرانسوی دسته دار
پوست لیموترش2 عدد
یخ قالبیبه اندازه لازم

مدت زمان آماده سازی مواد: 5 دقیقه

مدت زمان درست شدن یخ در بهشت لیمویی: 10 دقیقه

اندازه کالری هر لیوان یخ در بهشت لیمویی: حدود 196 کیلوکالری

مراحل طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی

برای اینکه یک یخ در بهشت لیمویی عالی و خوش طعم مثل یخ در بهشت خیابانی داشته باشید باید مرحله به مرحله مطابق دستور زیر عمل کنید:

مرحله اول: ابتدا آب و شکر را با هم مخلوط کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی شما باید شربت مورد نظر برای یخ در بهشت را تهیه کنید. برای این منظور آب و شکر را با هم مخلوط نموده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب به جوش آید. در طی مدت زمانی که قابلمه روی حرارت است، شکر و آب را مرتب هم بزنید تا شکر کاملاً در آب حل گردد. بعد از حل شدن کامل شکر در آب، قابلمه را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید کاملاً این ترکیب خنک گردد.

در صورت تمایل شما می توانید برای خرید شکر به صورت یا اینترنتی به فروشگاه های مراجعه نمایید.

مرحله دوم: پوست لیمو ترش را رنده کنید

برای اینکه یخ در بهشت کاملاً عطر تازگی لیمو بدهد باید لیمو ترش را با استفاده از رنده، ریز پوره کنید. برای پوره کردن پوست لیمو نباید پوست را از لیمو جدا کرد. شما باید پوست لیموی درسته را رنده کنید. مراقب باشید تا هنگام رنده کردن پوست سفید لیمو رنده نگردد. در واقع شما باید سطح رویی نازک و زرد رنگ لیمو را رنده کنید تا پوره پوست لیمو تلخ نگردد.

مرحله سوم: آب لیمو ترش را اضافه کنید

در این مرحله از طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی شما باید آب لیمو ترش ها را بگیرید و سپس آن را به شربت خنک شده اضافه کنید. برای گرفتن آب لیمو ترش ها می توانید از آبمیوه گیر دستی یا برقی بهره ببرید. در صورت عدم دسترسی به لیموی تازه می توانید از 8 قاشق غذاخوری آبلیمو بهره ببرید.

شما می توانید آبلیمو را به صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه های خریداری نمایید.

مرحله چهارم: همه مواد یخ در بهشت را با هم ترکیب کنید

پوست لیموی رنده شده را به شربت آبلیموی خود اضافه نموده و همراه با اندازهی یخ داخل دستگاه میکسر بریزید تا یخ به خوبی خرد شده و حالت پودری پیدا کند.

مرحله پنجم: یخ در بهشت لیمویی را در لیوان های سرو بریزید

در نهایت یخ در بهشت آماده شده را در لیوان های سرو ریخته و آن را با برش های لیمو تازه و برگ نعناع تزیین کنید. یخ در بهشت باید به صورت خنک سرو گردد. نوش جان!

دیگر روش های طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی

شما می توانید یخ در بهشت لیمویی را به روش های زیر نیز تهیه کنید:

روش تهیه یخ در بهشت لیمویی با نعنا

شما می توانید عطر و طعم یخ در بهشت خود را دو چندان کنید. برای این منظور کافیست اندازهی برگ نعنا را با آب بشویید. سپس نعناع شسته شده را داخل صافی یا آبکش بگذارید تا آب اضافی آن کاملاً خارج شده و خشک گردد.

حالا برگ نعناع را به همراه پوست لیمو رنده شده، یخ و شربت لیمو خنک شده داخل میکسر بریزید و پوره کنید. یخ در بهشت لیمویی با نعناع به همین راحتی آماده می گردد.

روش تهیه یخ در بهشت لیمویی به روش سنتی و خیابانی

اگر دوست دارید یخ در بهشت لیمویی را به روش سنتی درست کنید، باید یک ظرف یا تشت پر از یخ آماده کنید. سپس شربت آبلیمو را داخل یک ظرف فلزی استوانه ای ریخته و آن را وسط یخ های داخل تشت بگذارید و مرتب حول محور ظرف استوانه ای حرکت دهید.

بعد از گذشت چند دقیقه دیواره ظرف آغاز به زدن برفک می نماید. با یک چاقو یا قاشق برفک ها را از دیواره ظرف جدا نموده و دوباره داخل شربت بریزید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا همه شربت شما کاملا حالت پودری و برفکی پیدا کند و سپس آن را سرو کنید.

روش تهیه یخ در بهشت لیمویی با میوه های یخ زده

شما می توانید یخ در بهشت لیمویی خود را متنوع تر سرو کنید. با استفاده از میوه های یخ زده مثل آلبالو، گیلاس، توت فرنگی، بلوبری و … می توانید یخ در بهشت متفاوت تری داشته باشید و از طرفی غلظت این نوشیدنی را نیز بیشتر کنید. برای افزایش طعم یخ در بهشت لیمویی کافیست، میوه های دلخواه را یک تا دو ساعت قبل از تهیه یخ در بهشت داخل فریزر قرار داده تا کاملاً یخ بزنند.

سپس این میوه های یخ زده را همراه با سایر مواد یخ در بهشت لیمو داخل دستگاه میکسر ریخته و خوب ترکیب کنید. استفاده از این تکنیک باعث می گردد تا شما طعم و مزه نوشیدنی خود را بر اساس میوه دلخواه تان افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو

نکات مهم در طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی

رعایت نکات زیر به شما یاری می نماید تا یخ در بهشت لیمویی بی نظیری داشته باشید:

  • شما می توانید به جای نعناع از عرق نعناع نیز برای تهیه یخ در بهشت لیمویی بهره ببرید.
  • برای غنی کردن طعم یخ در بهشت لیمویی می توانید از آب گازدار نیز استفاده نمایید. در صورت تمایل می توانید عرق نعناع و آب گازدار را به صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه های بخرید.
  • شما می توانید انواع میوه های پرآب در تهیه یخ در بهشت لیمویی به کار برید. آلبالو، گیلاس، توت فرنگی، بلوبری، انگور، هندوانه و پرتقال از جمله میوه هایی هستند که شما می توانید برای تهیه نوشیدنی خوشمزه انتخاب کنید. انواع میوه منجمد را از بخرید؛ اینترنتی یا حضوری.
  • استفاده کمتر از یخ باعث رقیق شدن بافت یخ در بهشت شما خواهد شد.
  • بهتر است هنگام میکس کردن مواد، ابتدا دستگاه میکسر را روی دور کند و سپس روی دور تند قرار دهید.
  • برای بهبود ارزش غذایی یخ در بهشت می توانید از تخم شربتی یا خاکشیر نیز برای تهیه این نوشیدنی بهره ببرید. در صورت تمایل می توانید برای خرید خاکشیر و تخم شربتی به صورت حضوری یا اینترنتی به فروشگاه های مراجعه نمایید.

فوت و فن های خوشمزه شدن یخ در بهشت لیمویی

آیا می توان یخ در بهشت را داخل فریزر قرار داد؟

یخ در بهشت باید بعد از تهیه بلافاصله و خنک سرو گردد. قرار دادن آن در فریزر باعث می گردد تا نوشیدنی شما کاملاً یخ زده و از بافت طبیعی خود خارج گردد. در هر صورت اگر به هر دلیلی بلافاصله نمی توانید یخ در بهشت را سرو کنید، می توانید نوشیدنی خود را به مدت نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید.

برای غلیظ شدن یخ در بهشت لیمویی چه باید کرد؟

استفاده بیشتر از یخ باعث می گردد تا بافت نوشیدنی شما غلیظ تر گردد. نباید فراموش کنید، یخ باید کاملا خرد و پوره گردد.

چه مدت می توان یخ در بهشت لیمویی را در یخچال نگهداری کرد؟

همانطور که گفته شد این نوشیدنی را باید بلافاصله سرو کنید، اما اگر به هر دلیلی اندازهی از آن باقی ماند، حدود یک هفته تا 10 روز قابل نگهداری در یخچال است؛ اگرچه ممکن است بافت اولیه خود را نداشته باشد.

منبع: افق کوروش
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1686

به "طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی در 15 دقیقه به روش بازاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی در 15 دقیقه به روش بازاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید