توزیع 100 هزار تن برنج خارجی برای تعدیل قیمت در بازار

به گزارش مجله لیست پیوند، بازرگانی دولتی در اطلاعیه ای از توزیع 100 هزار تن برنج وارداتی از انواع هندی، پاکستانی و تایلندی برای تنظیم بازار برنج خبر داد.

توزیع 100 هزار تن برنج خارجی برای تعدیل قیمت در بازار

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در اطلاعیه ای از توزیع 100 هزار تن برنج وارداتی از انواع هندی، پاکستانی و تایلندی برای تنظیم بازار برنج خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است:

به اطلاع مردم شریف ایران می رساند با توجه به خشکسالی های ناشی از کاهش نزولات آسمانی در سال زراعی جاری، مقدار تولید برنج کشور 18 و نیم درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر به منظور حمایت از کشاورزان شالیکار، دولت مکلف است نسبت به محدودیت واردات برنج در دوره زمانی خاصی اقدام کند. بر همین اساس پیش بینی های لازم برای جبران این کاهش تولید از محل موجودی ذخایر راهبردی کشور به عمل آمده است و در مرحله اول طرح توزیع 100 هزار تن برنج وارداتی از انواع هندی، پاکستانی و تایلندی ابلاغ شد.

همچنین برای تداوم این طرح و افزایش این مقدار هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد؛ لذا به استحضار می رساند از ابتدای شهریور ماه تا به امروز صرفاً 43 هزار تن از این برنج دارای متقاضی بوده و واریز وجه کرده اند، که از این مقدار صرفاً 30 هزار تن از انبارهای شرکت خارج و مابقی به مرور در حال خروج است.

بدین وسیله از تمامی شبکه های توزیع منتخب، فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های کارگری، کارمندی و مصرف محلی دعوت می شود در صورت نیاز به برج وارداتی از طریق کارگروه های تنظیم بازار استانی، سازمان های جهاد کشاورزی و یا صنعت، معدن و تجارت استان اقدام لازم به عمل آمده و برنج مورد نیاز کشور را تأمین و توزیع کند.

همچنین از استانداران هم تقاضا می شود در صورت نیاز به افزایش مقدار تخصیصی استان مربوطه برای هریک از انواع برنج های فوق، مراتب را اعلام کنند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1177

به "توزیع 100 هزار تن برنج خارجی برای تعدیل قیمت در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع 100 هزار تن برنج خارجی برای تعدیل قیمت در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید