تغییر نام مدارس خیرساز امکان پذیر نیست

به گزارش مجله لیست پیوند، حاجی میرزایی در بخشنامه ای تغییر نام مدارس خیرساز را بدون توافق با خیر غیر ممکن دانست.

تغییر نام مدارس خیرساز امکان پذیر نیست

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش ، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش در بخشنامه ای بر عدم تغییر نام مدارس خیر ساز بدون توافق با آن ها یا وراثشان تأکید کرد.

در این بخشنامه آمده است؛ مشارکت خیرین مدرسه ساز در توسعه و تجهیز فضا های آموزشی، پرورشی و ورزشی وزارت آموزش وپرورش یک موهبت ارزشمند و ظرفیت بی بدیل برای رشد و پیشرفت نظام تعلیم و تربیت به شمار می آید؛ حفظ و تقویت این فرصت یک ضرورت سازمانی است. از سوی دیگر قوانین بالادستی ازجمله تأکیدات مصرح در سند تحول بنیادین آموزش وپرورش و مصوبه شماره 663 شورای عالی آموزش وپرورش و فرمایش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی - حفظِ الله - که مجموعه خیرین مدرسه ساز را از پدیده های مبار ک انقلاب و کشور نامیده و تأکید فرمودند که اسم مدرسه هایی را که خیرین ساخته اند تغییر ندهند.

همچنین نظر به اهمیت گسترش مشارکت های مردمی در ساخت و تجهیز فضا های آموزشی و پرورشی که دربسته اجرایی تحولی آجر به آجر نیز مورد تأکید قرارگرفته است، ضرورت همراهی و همگامی با خیرین محترم مدرسه ساز دوچندان می گردد. در همین ارتباط انتظار دارد به منظور پیشگیری از تغییر نام و کاربری مدارس خیر ساز موارد ذیل از سوی مدیران کل محترم آموزش وپرورش استان ها به دقت رعایت گردد و از هرگونه تغییر نام و کاربری مدارس احداثی توسط خیرین گرامی مدرسه ساز، ممانعت به عمل آید:

1- به استناد مفاد مصوبه 663 شورای عالی آموزش وپرورش (ضرورت تجلیل خیرین) تغییر نام و کاربری مدارس خیر ساز (مگر به اذن خیرین محترم) ممنوع است و مدیران کل محترم آموزش وپرورش با نظارت مستمر و دقیق در این مسئله، از بروز آن پیشگیری کنند.

2- به استناد ماده 3آیین نامه اجرایی بند ت ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه، تغییر نام مدارس خیر ساز بدون توافق با آن ها یا وراثشان امکان پذیر نیست.

3- نوع کاربری و نام مدارس خیرساز باید بر اساس تفاهم نامه اولیه که بین خیر محترم و مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان منعقد می گردد، مشخص گردد. تبصره: ازآنجاکه این تفاهم نامه ها به امضای مدیران کل آموزش وپرورش استان نیز می رسد، پس از امضا ملاک و مبنای تصمیم گیری خواهد بود و بر طبق موارد ذکرشده در آن باید عمل گردد.

4- مدیران کل محترم آموزش وپرورش از تاریخ صدور این بخشنامه نسبت به برطرف موارد مشابه که موجب نارضایتی خیرین محترم شده است اقدام و نتیجه اقدامات را حداکثر ظرف یک ماه آینده به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اعلام کنند.

5- رعایت نیات خیر یا خیرین محترم یک رویکرد اصولی است و مدیران کل محترم باید تمام مساعی و اهتمام خویش را در تمام سطوح مدیریتی ادارات کل و مناطق آموزش وپرورش برای حفظ کرامت خیرین به عمل آورند. بدیهی است حفظ و تقویت ظرفیت مشارکت های مردمی و به ویژه خیرین محترم مدرسه ساز یک راهبرد اساسی برای وزارت آموزش وپرورش است و رعایت آن لازم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 494

به "تغییر نام مدارس خیرساز امکان پذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر نام مدارس خیرساز امکان پذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید