به زودی شاهد نهضت ایجاد کسب وکار های دانش بنیان در دانشگاه تهران هستیم

به گزارش مجله لیست پیوند، رئیس دانشگاه تهران با اشاره به معین 3 ناحیه نوآوری از میدان انقلاب اسلامی تا بالاتر از بزرگراه همت، ابراز امیدواری کرد و گفت: به زودی شاهد نهضت ایجاد کسب وکار های دانش بنیان در دانشگاه تهران باشیم.

به زودی شاهد نهضت ایجاد کسب وکار های دانش بنیان در دانشگاه تهران هستیم

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در اولین نشست شورای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سال 1401، اضافه کرد: شورای پارک علم و فناوری درباره روش های تأمین مالی و تسریع در ایجاد زیرساخت ها به منظور تحقق هدف گذاری اجرا شده برای رشد شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری، دارای نقش کلیدی است.

رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: برنامه داریم تا زمین ها و املاکی که در اختیار دانشگاه تهران است را عمدتاً در راستای توسعه فعالیت های دانش بنیان و استقرار دانش بنیان ها بکار بگیریم تا بتوانیم تحقق برنامه ریزی های صورت گرفته را در عرصه عمل هم ببینیم.

وی با اشاره به اینکه ترکیب دوره تازه شورای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران متشکل از نخبگان علم و فناوری دانشگاه و کارآفرینان پیروز در عرصه ملی است، گفت: در دوره تازه مدیریت دانشگاه تهران، شعار محوری جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی به عنوان رویکرد استراتژیک دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است و کلیدواژه محوری و کلیدی این شعار، دانشگاه کارآفرین است.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به همراستایی شعار محوری دانشگاه تهران با شعار سال 1401 مبنی بر تولید؛ کارآفرین، اشتغال آفرین، اظهار داشت: دانشگاه ها به عنوان مخاطب اصلی این شعار باید نقش ویژه ای برای تحقق شعار سال ایفا کنند و پارک های علم و فناوری نیز یکی از نهاد های مهمی هستند که لازم است بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

مقیمی به اعمال تغییرات ساختاری در دانشگاه تهران طی شش ماه دوم سال 1400 اشاره کرد و گفت: این تغییرات ساختاری بر اساس رویکرد استراتژیک دانشگاه انجام شد. یکی از دغدغه های همیشگی دانشگاه، برقراری ارتباط ارگانیکی بوده که لازم است بین پارک علم و فناوری، معاونت پژوهش و فناوری و واحد های مختلف دانشگاه وجود داشته باشد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تحقق اهدافی که در اصلاح ساختاری دانشگاه تهران هدف گذاری شده است، شرح داد: بازخورد های خوبی از تغییرات ساختاری ایجادشده در دانشگاه تهران دریافت شده است. بر اساس اصلاح ساختاری صورت گرفته، شعبه های پارک علم و فناوری دانشگاه ذیل معاونت های پژوهش و فناوری دانشکده ها تشکیل می شود که این اتفاق در برخی دانشکده ها عملیاتی شده است.

رئیس دانشگاه تهران گفت: هدف از این تغییر ساختار، برقراری ارتباط ارگانیک بین فعالیت های آموزشی و پژوهشی، تجاری سازی یتافته های تحقیقاتی و تبدیل آن ها به کسب وکار های دانش بنیان است.

وی با تاکید بر توجه ویژه به پارک های علم و فناوری، تاکید کرد: اینکه بخواهیم تحولی اساسی در کشور اتفاق بیفتد و دانشگاه و اکوسیستم علم و فناوری بتواند نقش خود را در حل مسائل اجتماعی، تولید دانش بنیان، نگهداشت نخبگان و بهره گیری از ظرفیت های آن ها ایفا کند، به میزان توجه ما به کسب وکار های دانش بنیان و توسعه آن ها بستگی دارد.

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر پیشگامی دانشگاه تهران در زمینه امیدآفرینی و ایجاد تحرک تازه در نخبگان و اساتید برای تحقق شعار سال و محور شدن کسب وکار های دانش بنیان، گفت: طرح ریزی هایی که به این منظور انجام می گیرد باید عملیاتی و دارای نتیجه ملموس و قابل میزان گیری باشد.

وی با اشاره به مشخص 3 ناحیه نوآوری از میدان انقلاب اسلامی تا بالاتر از بزرگراه همت، ابراز امیدواری کرد: به زودی شاهد نهضت ایجاد کسب وکار های دانش بنیان در دانشگاه تهران باشیم.

برنامه ریزی برای مهارت افزایی در دانشجویان در زمینه راه اندازی کسب وکار های دانش بنیان از دیگر موارد مورد تاکید رئیس دانشگاه تهران در نشست شورای پارک علم و فناوری دانشگاه بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1446

به "به زودی شاهد نهضت ایجاد کسب وکار های دانش بنیان در دانشگاه تهران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به زودی شاهد نهضت ایجاد کسب وکار های دانش بنیان در دانشگاه تهران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید