هزاران تن از مردم کلمبیا علیه خشونت راهپیمایی سکوت برگزار کردند

به گزارش مجله لیست پیوند، هزاران تن از مردم کلمبیا در یک راهپیمایی در سکوت در بوگوتا، پایتخت این کشور شرکت کردند و خواهان انتها خشونت ها در جریان اعتراضات کنونی شدند.

هزاران تن از مردم کلمبیا علیه خشونت راهپیمایی سکوت برگزار کردند

به نقل از اسپوتنیک، این راهپیمایی روز یکشنبه برگزار گردید و شرکت کنندگان در آن حمایت خود را از پلیس ابراز نموده و اقدامات خرابکاری و مسدود کردن جاده ها و خیابان ها در جریان این اعتراضات سراسری را محکوم کردند.

روزنامه ال اسپکتادور کلمبیا گزارش داد، نخستین راهپیمایی در سکوت در شهر کالی برگزار گردید که مرکز اعتراضات علیه اصلاحات مالیاتی بود.

ایوان دوکو، رئیس جمهور کلمبیا روز شنبه دستور استقرار یگان های ارتش در هشت بخش این کشور را در بحبوحه اعتراضات کنونی به منظور برطرف مسدودیت جاده ها و خیابان ها صادر کرد.

اعتراضات مردمی و اعتصاب های کارگران در کلمبیا در آوریل امسال میلادی شروع شد و مردم علیه اصلاحات مالیاتی پیشنهاد شده به خیابان ها آمدند.

دوکو در ابتدای ماه مه از کنگره خواست تا لایحه پیشنهادی اصلاحات مالیاتی را کنار بگذارد و فورا درباره یک لایحه جدید تشکیل جلسه دهد.

سازمان های دانشجویی و کارگری در کلمبیا خواهان اصلاحات اجتماعی و بهداشتی، غیرنظامی کردن شهرها و انحلال نیروهای اسکادران سیار ضد آشوب هستند.

یک کمیسیون دولتی به رهبری دوکو اوایل ماه مه با نمایندگان کمیته ملی بیکاری نشستی برگزار کرد اما هیچ توافقی حاصل نشد و اعتراضات در کلمبیا ادامه یافت.

فرهان حق، سخنگوی سازمان ملل روز آدینه در کنفرانسی خبری گفت، اعتراضات و مسدود کردن جاده ها مانع ارسال کالاها و مواد اساسی به شهرهای کلمبیا می گردد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1057

به "هزاران تن از مردم کلمبیا علیه خشونت راهپیمایی سکوت برگزار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران تن از مردم کلمبیا علیه خشونت راهپیمایی سکوت برگزار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید