منطقه قزل قلعه فراهان کاوش باستان شناسی می گردد

به گزارش مجله لیست پیوند، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از کاوش باستان شناسی منطقه قزل قلعه فراهان اطلاع داد.

منطقه قزل قلعه فراهان کاوش باستان شناسی می گردد

ایسنا: مصطفی مرزبان اظهار کرد: در سال 1399 اعتباری بالغ بر هشت هزار میلیون ریال به بازسازی ابنیه تاریخی استان مرکزی اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: در سال گذشته حدود 20 بنا و مجموعه تاریخی در شهرستان های اراک، تفرش، خمین، خنداب، دلیجان، ساوه، فراهان و محلات بازسازی اضطراری شدند و در سایر شهرستان ها اعتبار تخصیصی، به مطالبات پیمانکاران اختصاص یافت.

مرزبان بیان نمود: حدود هزار میلیون ریال به پژوهش و اکتشافات باستان شناسی اختصاص داده شد که از این محل، ثبت آثار تاریخی، معنوی و طبیعی استان انجام گرفت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته مجوز کاوش قزل قلعه فراهان نیز اخذ شد که عملیات اجرایی آن در فصل مناسب شروع می گردد، اضافه کرد: اعتبار نگهداری و تجهیز موزه های استان در سال گذشته بالغ بر هزار میلیون ریال بوده است که برای خرید و تامین تجهیزات موزه های پنج شهرستان اراک، تفرش، خمین، ساوه و فراهان اختصاص یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اضافه کرد: بازسازی اشیای تاریخی موزه چهار فصل اراک شامل حدود 40 شیء فلزی بوده است که با اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال در دست انجام است و تا به امروز حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بیشتر بخوانید:

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 967

به "منطقه قزل قلعه فراهان کاوش باستان شناسی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه قزل قلعه فراهان کاوش باستان شناسی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید