لزوم حفظ آرامش در روزهای شیوع کروناویروس

به گزارش مجله لیست پیوند، طی هفته های گذشته کروناویروس در صدر اخبار سراسر جهان قرار گرفته و نگرانی ها در مورد شیوع بیماری کووید-19 افراد را مضطرب کرده است.

لزوم حفظ آرامش در روزهای شیوع کروناویروس

به گزارش خبرنگاران، کارشناسان سلامت روان تاکید کردند: با وجود صحت و درستی تمامی اطلاعات و اخبار مربوط به کروناویروس، گستردگی توجه به این ویروس می تواند در برخی افراد اضطراب زا باشد و سلامت روان آنان را تحت تاثیر قرار دهد.

کارشناسان سلامت روان با بیان اینکه گسترش اطلاعات نادرست باعث اضطراب بیشتر می شود، اظهارکردند: برای کمک به غلبه بر این ترس و نگرانی می توان با انجام کارهای بسیار ساده ای افکار منفی را از ذهن دور کرد.

مطالعه کتاب، تماشای فیلم های مورد علاقه و آشپزی کردن از جمله کارهای ساده ای است که افراد می توانند در محیط خانه انجام دهند و خود را از هجوم افکار منفی حفظ کنند.

علاوه بر این، به اعتقاد کارشناسان سلامت روان محدود کردن میزان دسترسی به رسانه ها می تواند یک عامل مهم در بررسی اضطراب باشد. به طور مثال بهتر است افراد تعداد بسیار محدودی رسانه را برای کسب اطلاعات در مورد این ویروس و بیماری ناشی از آن دنبال کنند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از blockclubchicago، یکی دیگر از جنبه های کروناویروس که ممکن است اضطراب را افزایش دهد، ذهنیت منفی است که اغلب در مورد افرادی که با این ویروس در ارتباط بوده اند، وجود دارد. می توان به طور مثال افرادی که به عنوان کادر درمان با این بیماران در ارتباط بوده اند یا از اعضای خانواده آنان به حساب می آیند، اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 260

به "لزوم حفظ آرامش در روزهای شیوع کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حفظ آرامش در روزهای شیوع کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید