قیمت بلیت قطار افزایش یافت

به گزارش مجله لیست پیوند، بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی ترابری قیمت بلیت قطار های مسافری 20 درصد و قطار های حومه ای 50 درصد افزایش می یابد.

قیمت بلیت قطار افزایش یافت

به گزارش تسنیم، بر اساس صورتجلسه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور بهای بلیت برای قطار های مسافری بین شهری به طور متوسط به میزان 20 درصد از اول تیرماه امسال افزایش م یابد.

پس از انتشار این خبر، صداوسیما به نقل از یک مقام آگاه در وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: شورای عالی ترابری با توجه به افزایش شدید هزینه های نگهداری و تعمیرات تجهیزات و دستگاه های ریلی با افزایش متوسط 20 درصدی قیمت بلیت قطار های مسافری و 50 درصدی قطار های حومه ای موافقت کرده است، اما این امر، هنوز نهایی نشده و برای تائید نهایی، باید به تائید وزیر راه و شهرسازی برسد.

وی اضافه کرد: ممکن است وزیر با استفاده از اختیارات قانونی خود با بخشی از این مصوبه موافقت نکرده یا بخشی از آن را تائید نکند به همین دلیل از ذینفعان درخواست می کنیم تا زمان ابلاغ مصوبه از حدس پرهیز کنند. در صورت تایید نهایی، قیمت های جدید از ابتدای تیر ماه اعمال می شود.

پیگیری های تسنیم حاکی از آن است که افزایش 20 و 50 درصدی قیمت بلیت قطار های بین شهری و حومه ای بدون امضا و تایید وزیر راه برای اجرا، ابلاغ شده که البته به نظر می رسد این میزان افزایش کفاف هزینه شرکت های ریلی را ندهد.

محمد رجبی مدیرعامل شرکت حمل ونقل ریلی رجا در این باره گفته است: هزینه مسافر صندلی قطار میانگین بین تهران مشهد بیش از 300 هزار تومان است که میانگین بلیت الان حدود 140 است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 430

به "قیمت بلیت قطار افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت قطار افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید