طرح حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از جمله گردشگری را دنبال کنیم

به گزارش مجله لیست پیوند، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، طرح حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از جمله گردشگری را دنبال کنیم.

طرح حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از جمله گردشگری را دنبال کنیم

غلامرضا مرحبا، سخنگوی کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حوزه گردشگری اولین بخشی بود که مورد حمله کرونا نهاده شد. طبیعتا وقتی مسافران در اثر شیوع کرونا سفر نرفتند، شهرهایی که اقتصادشان براساس گردشگری اداره می شد هم آسیب دیدند. شهرهایی مثل شیراز، اصفهان، بعضی شهرستان های استان های شمالی و حوزه انتخابیه من (آستارا) که اقتصادش به گردشگری وابسته بود، اینها همه صدمه دیدند.

وی اضافه کرد: بسیاری از کسب و کارها به خصوص در حوزه گردشگری در اثر شیوع کرونا از بین رفته و باید فکر اساسی برای آنها کرد. البته ستاد کرونا مصوباتی برای استمهال تسهیلات و ارائه تسهیلات با شرایط مناسب داشت اما وقتی درآمدی وجود نداشته باشد و کسب و کار تعطیل باشد امکان بازپرداخت تسهیلات هم وجود ندارد. به نظر می رسد ما باید در بخش مالیات بازنگری کنیم و برای کسب و کارهایی که از کرونا آسیب دیدند در بخش مالیات سخت نگیریم و در خصوص بازپرداخت وام های آنها هم دقت لازم را به خرج بدهیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس ادامه داد: کرونا یک بحران ملی است و ما برای مقابله با این بحران به یک برنامه ملی احتیاج داریم. در حال حاضر بیشتر به زمینه بهداشت توجه می کنیم اما ما در دوران پساکرونا با یک بحران مالی روبرو خواهیم شد. کسب و کارهایی از هتل های عظیم تا کسب و کارهای کوچک صدمه دیده اند و زمانیکه موعد پرداخت بدهی آنها برسد، چک ها برگشت بخورد و اجاره محل کسب و کار عقب بیفتد اول گرفتاری است لذا باید برنامه جامعی در این زمینه داشته باشیم.

مرحبا توضیح داد: ما احتیاجمند اقدام تشریفاتی و نمایشی نیستیم بلکه باید طرح جامعی وجود داشته باشد که بانک ها را مجاب کنیم به کسب و کارها فرصت بدهند و به آنهایی که بدلیل شرایط کرونا امکان بازپرداخت دین خود را ندارند، فرصت بدهند یاری نمایند سرپا شوند.

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس در سرانجام گفت: ما طرح جامعی را با هدف حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده بر اثر کرونا به خصوص بخش گردشگری آماده خواهیم کرد و مراحل آن را طی می کنیم تا بتوانیم اقدام موثری را در این زمینه انجام دهیم.

منبع: همگردی
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1103

به "طرح حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از جمله گردشگری را دنبال کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از جمله گردشگری را دنبال کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید