سفر در ایام عید فطر ممنوع است

به گزارش مجله لیست پیوند، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر ممنوعیت سفر در ایام تعطیلات عید فطر گفت: برای جلوگیری از گسترش ویروس جهش یافته این کار لازم است بنابراین هر نوع سفر هوایی و زمینی ممنوع است .

سفر در ایام عید فطر ممنوع است

به گزارش خبرنگاران، محسن فرهادی درباره محدودیت و ممنوعیت اعمال شده برای سفرهای عید فطر گفت: در مصوبه کلیه سفرها و عبور و مرور ممنوع اعلام شده است . البته بلیت بعضی پروازها قبل تر فروش رفته است که باید وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه های مرتبط تمهیداتی بیندیشند تا سفرها و مراودات بویژه زمینی از روز سه شنبه (21 اردیبهشت) ساعت 2 بعدازظهر تا روز شنبه (25 اردیبهشت) ممنوع گردد.

وی اضافه کرد: در واقع این کار یک نوع قرنطینه تردد بین استانی است و هیچ سفری نباید انجام گردد و اراده بر قطع سفرها است. دلیل این کار هم معین است، زیرا تردد جمعیت انتقال گونه های جدید ویروس کرونا که در استان هایی مانند یزد و ... را تسهیل می نماید و خدایی نکرده سفرها منجر به گسترش سوش های جهش یافته نگردد.

فرهادی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، تاکید نمود: در خصوص سفرهای جاده ای نیروی انتظامی مکلف شده است تا راه ها را ببندد و اجازه تردد ندهد. با برنامه های نیروی انتظامی طبیعتا هم باید خودرو را بازگرداند و هم اعمال جریمه صورت گیرد و این موضوع شامل همه استان های کشور است و کاری به رنگبندی شهرها نداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1019

به "سفر در ایام عید فطر ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر در ایام عید فطر ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید