سفارت آمریکا در بغداد پادگانی برای اداره عملیات جنگی و طرح شوم بایدن برای منطقه

به گزارش مجله لیست پیوند، تحلیلگران و نمایندگان مجلس های عراق و سوریه به نقش مُخرب آمریکا در منطقه اشاره کردند و تنها راه بیرون راندن نظامیان آمریکایی در منطقه غرب آسیا را مقاومت و وارد کردن ضربات مهلک به این نیروها دانستند.

سفارت آمریکا در بغداد پادگانی برای اداره عملیات جنگی و طرح شوم بایدن برای منطقه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از السومریه، کامل البیاتی تحلیلگر سیاسی عراقی با اشاره به انتقال تجهیزات و تسلیحات نظامی آمریکا از قطر به اردن به خطرناک بودن آن اشاره کرد.

وی اضافه کرد: انتقال تجهیزات و نظامیان آمریکایی از قطر به منطقه ها نزدیک با مرز عراق با اردن و سوریه گواهی دهنده طرح جدیدی است که جو بایدن برای منطقه کشیده است.

البیاتی گفت: جو بایدن در پی تجزیه عراق و منطقه در دوره اوباما بود و در زمان حاضر مجدداً در پی احیای این سناریو است.

وی اضافه کرد: انتقال نظامیان و تجهیزات نظامی از قطر به سمت منطقه ها نزدیک به مرز عراق با اردن و سوریه، موضوعی است که طرح مشکوکی ورای آن است که هدفش بی ثباتی عراق است.

این تحلیلگر عراقی گفت: پرونده خروج نظامیان آمریکا از عراق صرفاً تبلیغاتی است و بی اساس. و مرحله آینده آکنده از درگیری های مستقیم با محور مقاومت است به ویژه که اصرار بر استقلال عراق و بیرون راندن همه نیروهای خارجی وجود دارد.

نقش مُخرب آمریکا در عراق

محمد البلداوی کننده ائتلاف فتح عراق گفت که آمریکا به هر شکلی در پی کشاندن عراق به سوی درگیری در منطقه است و عراق باید به جامعه جهانی برای رسوا کردن نقش خبیث آمریکا در عراق متوسل شود.

وی اضافه کرد: عراق باید به شورای امنیت و سازمان ملل برای بازخواست آمریکا به خاطر جنایاتی که علیه ملت عراق مرتکب می شود به ویژه جنایت اخیر علیه نیروهای حشد الشعبی در منطقه القائم متوسل شود.

این کننده وابسته به ائتلاف فتح در مجلس عراق تأکید کرد: آمریکا نقش خبیثی در عراق ایفا می کند و باید این حقیقت در برابر سازمان های بین المللی و جامعه جهانی آشکار شود تا اقدامات مناسب در این زمینه انجام گیرد و نقض حاکمیت عراق سرانجام یابد.

البلداوی ادامه داد: آمریکا در پی آشوب و درگیری در منطقه است و اینکه عراق را عرصه درگیری و جنگ قرار دهد.

چشم ها به مقاومت دوخته شده است

محمود جوخدار کننده مجلس سوریه اظهار داشت: همه نگاه ها به محور مقاومت در سوریه، لبنان، عراق و یمن برای بیرون راندن اشغالگران آمریکایی از منطقه دوخته شده است.

وی اضافه کرد: همه از توان محور مقاومت آگاه هستند و دشمن توان تبعات رویارویی نظامی با محور مقاومت را ندارد. زوال اشغالگران از منطقه با توجه به مردان خدا در سوریه، لبنان، عراق و یمن، نزدیک است.

علی الصطوف کننده مجلس سوریه هم گفت که تنها گزینه برای رهایی از اشغالگران آمریکایی، مقاومت است.

سفارت آمریکا پادگانی برای اداره عملیات جنگی

بدر الزیادی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق اظهار داشت که آمریکا از سفارت خود به نام یک مرکز دیپلماتیک به نام مرکز اداره عملیات جنگی بهره می برد.

وی اضافه کرد: سفارت آمریکا در بغداد از سفارت به پادگان نظامی تبدیل شده است. این سفارت به تهدیدی برای بغداد، مرکز عراق تبدیل شده است زیرا سلاح سنگین زیادی در آن قرار گرفته است.

الزیادی تأکید کرد: سامانه سی رام آمریکا موجب رُعب و وحشت ساکنان نزدیک منطقه الخضراء بغداد می شود. سفارت آمریکا مرکز اداره عملیات جنگی و تهدیدی آشکار علیه امنیت و حاکمیت عراق است.

حسن سالم کننده وابسته به فراکسیون مجلسی صادقون عراق هم تأکید کرد که سفارت آمریکا در بغداد به لانه جاسوسی آمریکا تبدیل شده است و مرکزی دیپلماتیک که برخی فکر می کنند، نیست.

لزوم شرح درباره ابهامات گفتگوی راهبردی واشنگتن ـ بغداد

ایوب الربیعی کننده مجلس عراق با اشاره به اظهارات ضدونقیض مقامات دولت عراق و مقامات آمریکایی درباره گفتگوی راهبردی میان بغداد و واشنگتن، بر لزوم شرح درباره روشن شدن علت این تضادها تأکید کرد.

وی ابراز کرد: اظهارات مقامات عراقی بر خروج نیروهای رزمی آمریکا و ماندن نیروهای آموزش دهنده برای مدتی محدود، تأکید دارد در حالی که مقامات آمریکا و از جمله فرمانده نیروهای آمریکایی در منطقه از ماندن تا اطلاع ثانوی سخن می گویند.

وی شرح داد: همه بهانه های نظامیان آمریکایی برای ماندن در عراق غیرقابل توجیه است. دولت باید درباره ضدونقیض بودن موضع گیری ها شرح دهد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1111

به "سفارت آمریکا در بغداد پادگانی برای اداره عملیات جنگی و طرح شوم بایدن برای منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت آمریکا در بغداد پادگانی برای اداره عملیات جنگی و طرح شوم بایدن برای منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید