دیدار 75 دقیقه ای پاپ و بایدن بدون انتشار جزییات

به گزارش مجله لیست پیوند، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که برای شرکت در اجلاس گروه 20 و کنفرانس تغییرات آب وهوایی سازمان ملل متحد 2021 به رم ایتالیا سفر کرده است، روز جمعه با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان دیدار و گفتگو کرد.

دیدار 75 دقیقه ای پاپ و بایدن بدون انتشار جزییات

بر اساس گزارش ها، این دیدار 75 دقیقه طول کشید و طرفین هدایایی به یکدیگر اهدا کردند، اما هنوز گزارشی درباره جزئیات این مصاحبه ها منتشر نشده است.

بایدن تا به امروز سه بار با پاپ فرانسیس دیدار داشته، اما این نخسیتن دیدار وی بعنوان رئیس جمهوری آمریکا بود.

همچنین این دومین دیدار یک رئیس جمهوری کاتولیک آمریکا پس از جان اف. کندی طی 50 سال گذشته به شمار می رود.

کاخ سفید با انتشار بیانیه ای کوتاه صرفا اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا از تلاش های پاپ فرانسیس در حمایت از فقرا و آن هایی که از گرسنگی، جنگ، و آزار و اذیت در جهان رنج می برند، قدردانی کرد.

بر اساس این بیانیه، بایدن از رهبر کاتولیک های جهان در مبارزه با بحران آب و هوایی و نیز حمایت های او از تلاش های جهانی برای انتها دادن به بیماری همه گیر کووید-19 و دسترسی برابر همگان به واکسن تمجید کرد.

واتیکان پخش مستقیم دیدار جو بایدن و پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان را که از قبل برنامه ریزی شده بود لغو کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: واتیکان به یکباره پخش مستقیم برنامه ریزی شده بایدن رئیس جمهوری آمریکا با پاپ فرانسیس را لغو کرد، این موضع با اعتراض رسانه های جهان روبرو شده است.

آسوشیتدپرس افزود: واتیکان قسمت های خوش آمدگویی و صحنه هایی از حضور این دو مقام در کتابخانه فرانسیس پیش از آغاز مصاحبه های خصوصی؛ بصورت زنده پخش نخواهد کرد و دوربین ها را در این لحظات از کار خواهد انداخت.

بایدن روز پنجشنبه به وقت محلی، برای شرکت در دو نشست گروه 20 (G-20) و کنفرانس تغییرات آب وهوایی سازمان ملل متحد 2021 (COP 26)، واشنگتن را به قصد رم مرکز ایتالیا ترک کرد.

نشست سران گروه 20 قرار است فردا 30 اکتبر (هشتم آبان) در شهر رم ایتالیا برگزار شود. بایدن قرار است با رهبران فرانسه، انگلیس و آلمان درباره ایران دیدار و مصاحبه کند.

گروه 20 یک مجمع بین المللی است که اعضای آن 80 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند. این گروه از سال 1999 به این سو هر ساله تشکیل جلسه داده و از 13 سال پیش هم سران کشور ها سالانه دیدار می کنند.

بیست و ششمین اجلاس آب و هوایی گلاسکو (کاپ 26) نیز از 10 آبان تا 21 آبان ماه سال جاری با حضور شماری از رهبران جهان، کارشناسان امور زیست محیطی و فعالان حامی مقابله با چالش های مربوط به تغییرات آب و هوایی از 200 کشور امضا کننده پیمان آب و هوایی پاریس، در شهر گلاسکو انگلیس برگزار می شود.

این اجلاس در حالی برگزار می شود که ساکنان کره خاکی درگیر بحران های شدید اقلیمی و زیست محیطی، انتظار های بیشتری از قدرت های بزرگ اقتصادی جهان برای مقابله با این بحران ها دارند.

کشور های ثروتمند که یک دهه پیش وعده دادند یکصد میلیارد دلار در سال برای کمک به کشور های آسیب پذیر به منظور سازگار کردن خود و انتقال به انرژی پاکتر فراهم می کنند، هنوز از عمل به هدف سال 2020 خود بازمانده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1252

به "دیدار 75 دقیقه ای پاپ و بایدن بدون انتشار جزییات" امتیاز دهید

1 کاربر به "دیدار 75 دقیقه ای پاپ و بایدن بدون انتشار جزییات" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار 75 دقیقه ای پاپ و بایدن بدون انتشار جزییات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید