دومین سقوط بالگرد رزمی آمریکا در یک هفته؛ سقوط سیهاوک آمریکا

به گزارش مجله لیست پیوند، خبرگزاری خبرنگاران-یک فروند بالگرد رزمی نیروی دریایی آمریکا در ویرجینیا دچار سانحه شد و سقوط کرد.

دومین سقوط بالگرد رزمی آمریکا در یک هفته؛ سقوط سیهاوک آمریکا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،رسانه ها روز شنبه از سقوط یک فروند بالگرد رزمی نیروی دریایی آمریکا در ویرجینیا خبر دادند.

به نوشته وبگاه امریکن میلیتری نیوز یک فروند بالگرد نیروی دریایی آمریکا ار نوع ام اچ -60 سیهاوک حین فرود اضطراری در منطقه نورفولک در ویرجینیا سقوط کرد. سخنگوی نیروی دریای آمریکا در گفت وگو با شبکه خبری ای بی سی نیوز این سانحه را تایید کرد و گفت که این بالگرد رزمی حین فرود اضطراری دچار سانحه شد و خسارت هایی به کابین این بالگرد وارد شده است.

این بالگرد سه خدمه داشت که دو خلبان آن صدمه ای ندیدند، اما نفر سوم به بیمارستان انتقال یافت. نیروهای امنیتی و تیم تحقیق نیروی دریایی آمریکا در مکان این سانحه حاضر شده و به دلیل یابی این حادثه پرداختند.

این دومین سانحه برای بالگردهای نظامی آمریکا در یک هفته اخیر است. در روزهای گذشته، یک فروند بالگرد تهاجمی بل ای اچ کبرا-1 تفنگداران دریایی آمریکا نزدیک یک پایگاه نظامی در برلینگتون کانتی سقوط کرد.

مقام های نظامی آمریکا بدون ارائه جزئیات بیشتر تنها اعلام نموده اند که تحقیقات در زمینه پی بردن به دلیل این حادثه در دست آنالیز است. دو خدمه این بالگرد نظامی به بیمارستان انتقال یافته اند و حال آن ها خوب اعلام شد.

چندی قبل نیز یک فروند بمب افکن پیشرفته آمریکا سقوط کرد و نیروی هوایی آمریکا بعد از چند روز سکوت تایید کرد که یک فروند بمب افکن بی-2 اسپریت پس از نقص فنی حین یک پرواز آموزشی در باند پایگاه هوایی وایتمن در میسوری سقوط کرد. این بمب افکن پنهانکار در فرود اضطراری 14 سپتامبر(سه شنبه 23 شهریور) آسیب دید. جنیفر گرین سخنگوی نیروی هوایی آمریکا یک روز بعد و در 15 سپتامبر مدعی شد که در این حادثه هیچکس مجروح نشد و هیچ آتش سوزی در هواپیما رخ نداد.

گرین در نشست خبری به شمار خدمه این بمب افکن حین ماموریت اشاره نکرد و تنها گفت که این بمب افکن می تواند سلاح های معمولی و اتمی در جنگ شلیک کند، اما هنگام سقوط حامل سلاح نبود. گرین بعلاوه از پاسخگویی به سئوالاتی دیگر در خصوص این حادثه، از جمله نقص در پرواز، خودداری کرد و تنها اضافه نمود که نیروی هوایی در حال آنالیز این حادثه است. بعضی منابع خبری گزارش دادند که بمب افکن بی-2 در حین پرواز دچار نقص هیدرولیکی شد.

فارس

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1452

به "دومین سقوط بالگرد رزمی آمریکا در یک هفته؛ سقوط سیهاوک آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین سقوط بالگرد رزمی آمریکا در یک هفته؛ سقوط سیهاوک آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید