خشم رهبر کره شمالی از دیدن تصاویر زننده همسرش در شبنامه جنوبی ها

به گزارش مجله لیست پیوند، رهبر کره شمالی با دیدن تصاویر زننده و توهین آمیز همسر خود در شبنامه های تبلیغاتی کره جنوبی خشمگین شد و تصمیم گرفت رابطه پیونگ یانگ و سئول را با منفجر کردن دفتر هماهنگی روابط مشترک دو کره به حال تعلیق درآورد.

خشم رهبر کره شمالی از دیدن تصاویر زننده همسرش در شبنامه جنوبی ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، کیم جونگ-اون در ماه های اخیر جسته و گریخته در رسانه های کره شمالی دیده شده و برای در امان ماندن از ویروس کرونا بیشتر وقت خود را در اقامتگاهی اختصاصی گذرانده است. با این حال، وقتی ارسال شبنامه های تبلیغاتی علیه رهبران کره شمالی از سوی همسایه جنوبی به اوج رسید، خواهر کیم جونگ-اون به نیابت از برادر مقام های سئول را تهدید و با منفجر کردن دفتر هماهنگی روابط مشترک دو کره تهدید خود را عملی کرد.

یکی دو هفته پس از اوج دریافت تنش در روابط سئول و پیونگ یانگ، فرستاده ویژه روسیه در کره شمالی از دلایل خشم کیم جونگ-اون و خواهرش کیو یو-جونگ از کره جنوبی پرده برداشت. سفیر مسکو در پیونگ یانگ مدعی شد رهبر کره شمالی با دیدن تصاویر زشت و توهین آمیز همسرش در شبنامه های تبلیغاتی جنوبی ها خشمگین شده و پیامدهای این خشم خانوادگی هم معلق شدن روابط دو کره آن هم پس از یکی دو سال بهتر شدن اوضاع در منطقه پرتنش شبه جزیره کره بوده است.

بر اساس ادعاهای الکساندر ماتسگورا، استفاده از تصاویر ری سول-جو (بانوی اول کره شمالی) در شبنامه های تبلیغاتی جنوبی ها پیش تر هم سابقه داشت اما کیم جونگ-اون شاید انتظار نداشت پس از بهبود نسبی روابط با کره جنوبی آنها باز هم به همسرش توهین نمایند. ماتسگورا که از قدیمی ترین سفرای حاضر در پیونگ یانگ است، روز دوشنبه به خبرگزاری روسی تاس گفت: جنوبی ها تصاویر بانوی اول کره شمالی را در بی کیفیت ترین شکل ممکن و با حالتی توهین آمیز فتوشاپ نموده بودند.

جنوبی ها چند سال پیش هم به اشتباه ادعا نموده بودند همسر کیم جونگ-اون در یک فیلم غیراخلاقی بازی نموده است. هر چند آن موقع رهبر کره شمالی ترجیح داده بود واکنش تند به این ماجرا نشان ندهد. مقام های ارشد پیونگ یانگ بی نتیجه ماندن گفتگوها با واشنگتن را مقام های سئول می دانند و به همین دلیل خشم خود را سر آنها خالی نموده اند. دفتر هماهنگی روابط مشترک دو کره دو سال پیش در ملاقات رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری کره جنوبی راه اندازی شده بود.

سفیر روسیه در پیونگ یانگ در گفتگوی خود با تاس حدس ها درباره جانشینی احتمالی کیم یو-جونگ با برادر خود در صدر قدرت کره شمالی را هم بی اساس دانست و اضافه کرد: با وجود داشتن تجربه فراوان امور مربوط به سیاست و روابط خارجی، یو-جونگ برای تکیه زدن بر جایگاه قدرت در کره شمالی بسیار جوان است. هیچ کس در پیونگ یانگ خود را فرد شماره دو قدرت نمی داند و حتی اگر از کیم یو-جونگ هم در این باره بپرسید، با یک نه محکم پاسخ شما را می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 491

به "خشم رهبر کره شمالی از دیدن تصاویر زننده همسرش در شبنامه جنوبی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم رهبر کره شمالی از دیدن تصاویر زننده همسرش در شبنامه جنوبی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید