حدود 10 هزار بیمار خاص در دانشگاه علوم پزشکی مشهد واکسینه شدند

به گزارش مجله لیست پیوند، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا به امروز حدود 10 هزار نفر از بیماران خاص اعم از بیماران ام اس، سرطانی، تالاسمی، هموفیلی، پیوندی و دیالیزی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد واکسینه شده اند.

حدود 10 هزار بیمار خاص در دانشگاه علوم پزشکی مشهد واکسینه شدند

محمد جعفر صادقی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: واکسیناسیون بیماران خاص از همان ابتدای آغاز واکسیناسیون آغاز شد و همچنان ادامه خواهد داشت. تعداد زیادی از این بیماران نیز هنوز باقی مانده اند که به تدریج واکسیناسیون آن ها انجام خواهد شد. همگی این گروه ها پرونده دارند، اطلاع رسانی ها انجام می گردد و عمدتا واکسن سینوفارم چین را دریافت می نمایند.

وی در مورد واکسیناسیون کادر درمان با بیان اینکه کادر جامعه گسترده ای را در بر می گیرد و باید به شکل تفکیک شده به آن پرداخت، اعلام کرد: پرسنل کادر درمانی که در بیمارستان ها مشغول به ارائه خدمت هستند، به طور کامل واکسیناسیون شده اند؛ مگر اینکه فرد خودش تمایلی به واکسینه شدند نداشته و یا در مقطع انجام واکسیناسیون دچار بیماری بودند و واکسیناسیون آن ها به زمان دیگری موکول شده است.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه نمود: واکسیناسیون سایر کادر درمان از جمله بخش خصوصی، داروخانه ها و کلینیک های در سطح شهر و... در دست اقدام است و احتمالا تا انتها این هفته واکسیناسیون این بخش ها نیز به اتمام خواهد رسید.

صادقی با اشاره به اینکه مطب ها به دو دسته پزشک و پرسنل تقسیم می شوند، شرح داد: پزشک ها توسط سازمان نظام پزشکی و پرسنل مطب ها توسط حوزه درمان واکسینه می شوند که طبق آمار بیش از 80 درصد آن ها صورت گرفته است.

وی ضمن تاکید بر اینکه هرکس که دوز اول را دریافت می نماید، 100 درصد دوز دوم را نیز در تاریخ مقرر دریافت خواهد نمود، گفت: افراد تعیین شده و اسمشان ثبت شده است؛ عمدتا دوز دوم 28 روز پس از دریافت دوز اول انجام می گردد، اما واکسن آستارزنکا سه ماهه است.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مورد واکسیناسیون کادر درمان توضیح داد: به این دلیل که به صورت مرتب دانشجویانی داریم که وارد بیمارستان ها شده و کار بالینی خود را آغاز می نمایند، واکسیناسیون کادر درمان شناور محسوب می گردد و نمی توان گفت روزی به طور کامل انجام خواهد شد.

وی درمورد واکسیناسیون بیماران خاص ادامه داد: تعداد زیادی از این بیماران نیز هنوز باقی مانده اند که به تدریج واکسیناسیون آن ها انجام خواهد شد. همگی این گروه ها پرونده دارند، اطلاع رسانی ها انجام می گردد و عمدتا واکسن سینوفارم چین را دریافت می نمایند.

به گفته مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آخرین محموله واکسن به دانشگاه، روز شنبه تحویل داده شد و به احتمال زیاد اوایل هفته آینده نیز محموله بعدی ارسال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1045

به "حدود 10 هزار بیمار خاص در دانشگاه علوم پزشکی مشهد واکسینه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 10 هزار بیمار خاص در دانشگاه علوم پزشکی مشهد واکسینه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید