حاجی میرزایی: هیچ بنایی رفیع تر و با شکوه تر از مدرسه نیست

به گزارش مجله لیست پیوند، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در آئین افتتاح دبیرستان شهید چمران سمنان با بیان اینکه در مدرسه به انسان پرداخته می گردد، گفت هیچ بنایی رفیع تر و با شکوه تر از مدرسه نیست.

حاجی میرزایی: هیچ بنایی رفیع تر و با شکوه تر از مدرسه نیست

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاح آکادمی 12کلاسه شهید دکتر مصطفی چمران در مسکن مهر سمنان ابراز داشت: هر بنایی برای خدمت به جسم یا جان است اما کارکرد مدرسه برای پرداختن به جانِ جان است و انسان هیچ کجا به جز مدرسه تنها به خویش نمی پردازد.

حاجی میرزایی اعلام کرد: در هر افتتاح مدرسه، این موضوع تعیین تر می گردد که هیچ بنایی رفیع تر و باشکوه تر از مدرسه نیست.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: در فرهنگ، کارکرد دوم مسجد تعلیم و تربیت است و مدرسه هم به علت کارکردی آموزشی، روحانی و رفیع است.

وی با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر در راستای فرهنگ نیکوی مدرسه سازی، اضافه نمود: هدف از اجرای طرح آجر به آجر فراهم کردن امکان مشارکت تمامی اقشار جامعه در کار خیر مدرسه سازی بود تا به این ترتیب پیوند خانه و مدرسه محکم تر گردد.

افتتاح مجموعه آکادمی 12کلاسه شهید دکتر مصطفی چمران از برنامه های سفر یک روزه حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به سمنان بود.

دبیرستان 12 کلاسه شهید چمران با 1920 مترمربع زیربنا و صرف اعتباری برابر با 4 میلیارد و 500 میلیون تومان با در مسکن مهر شهر سمنان احداث شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1110

به "حاجی میرزایی: هیچ بنایی رفیع تر و با شکوه تر از مدرسه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: هیچ بنایی رفیع تر و با شکوه تر از مدرسه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید