جوابیه وزارت کشور به ادعای یک نماینده مجلس در مورد اتفاقات آبان 98

به گزارش مجله لیست پیوند، جوابیه ای وزارت کشور به ادعای یک نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد اتفاقات آبان ماه سال 1398 با امضای رحمانی فضلی به هیات رییسه مجلس تقدیم و در صحن علنی قرائت شد.

جوابیه وزارت کشور به ادعای یک نماینده مجلس در مورد اتفاقات آبان 98

به گزارش خبرنگاران، علی کریمی فیروزشاهی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی جوابیه وزارت کشور به مسائلی که نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مورد اتفاقات آبان ماه سال 1398 به این نهاد نسبت دادند را به توضیح زیر قرائت کرد.

با توجه به اظهارات یکی از نمایندگان در جلسه علنی هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در مورد حوادث آبان ماه 1398 حاوی مطالب خلاف واقع ضمن ایفای توضیحات لازم لطفا مجلس شورای اسلامی دستور دهد در اجرای ماده 74 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی جوابیه وزارت کشور را در صحن علنی مجلس قرائت کنید.

1- همه مسئولان کشور به خوبی واقف هستند که اصلاح مصرف سوخت براساس مصوبات شورای عالی هماهنگی مالی سران قوا و پس از چندین مرحله تعویق در سال 1398 و با هماهنگی مراجع مسئول اجرا شد و در فرایند اجرای طرح دستگاه های مختلف از جمله صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نفت و دیگر بخش های زیربنایی مرتبط و همچنین نیروی انتظامی و نظامی و اطلاعاتی در قالب چهار کارگروه اصلی وظایف خود را به خوبی اجرا نموده اند. شورای امنیت کشور در زمان خودش با جمع بندی نظرات استانداری های سراسر کشور پیامدهای اجرای طرح را به مقامات عالی اعلام کردند که مستندات آن موجود است و در مراجع ذی صلاح ارائه شده است.

2- مجلس شورای اسلامی در اجرای وظایف نظارتی خود به وسیله کمیسیون اصل 90، شوراها و امور داخلی و امنیت ملی و سیاست خارجی اقدامات دستگاه های مختلف در اجرای طرح را آنالیز نموده به نحوی که در گزارش رسمی هیچ یک از این مراجع قصور یا تقصیری را متوجه شورای امنیت و وزارت کشور ندانسته اند.

3- با توجه به عضویت دو نماینده مجلس شورای اسلامی در شورای امنیت کشور، مجلس شورای اسلامی در فرایند همه مباحث و تصمیم گیری های شورای امنیت کشور در قبال این موضوع قرار داشته ضمن آنکه هر دو نماینده در قبال این موضوع اظهارنظر قطعی داشته و اعلام نظر کردند.

4- ارائه اعداد و ارقام غیرواقعی و مورد پسند رسانه های معاند و مغایر با اطلاعات رسمی و اعلام شده کمیسیون های ذیربط مجلس شورای اسلامی از سوی نماینده ای که خود در مجلس قبل در یکی از همین کمیسیون ها عضویت داشته و به واسطه سوابق شغلی اش در سطوحی از فرماندهی نیروی انتظامی در صف و ستاد بوده و بحران های اجتماعی را تجربه نموده است، حتما می تواند از سوی نهادهای نظارتی مجلس شورای اسلامی از جمله هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مورد توجه و آنالیز دقیق قرار گیرد.

ضمن تشکر از مسئولیت شناسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر این مهم تاکید می گردد که شورای امنیت کشور در چارچوب ماموریت های محوله و تکالیف ابلاغی اقدامات مرتبط با طرح کاهش مصرف سوخت را با استفاده از ظرفیت های قانونی و در چارچوب تقسیم کار ملی با همکاری همه دستگاه ها به انجام رسانده همه این فرایند مستند شده و مثل قبل آماده است در هر یک از مراجع قانونی کشور نسبت به ابعاد مختلف موضوع، فرایندها و اقدامات گزارشی کامل ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 972

به "جوابیه وزارت کشور به ادعای یک نماینده مجلس در مورد اتفاقات آبان 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوابیه وزارت کشور به ادعای یک نماینده مجلس در مورد اتفاقات آبان 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید