جزیره تاشیروجیما در ژاپن، بهشتی برای دوستداران گربه

به گزارش مجله لیست پیوند، اگر حیوانات خانگی را به بازدید بسیاری از دیگر چیزها ترجیح می دهید، پس حتما این مقاله خبرنگاران برایتان جالب خواهد بود.

جزیره تاشیروجیما در ژاپن، بهشتی برای دوستداران گربه

جزیره تاشیروجیما (Tashirojima)، از مجموعه جزایر ژاپن، محل زندگی هزاران گربه است. وجود گربه ها در این جزیره به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است. اما نباید فراموش کنید که ورود سگ به آن مجاز نیست.

آمدن گربه ها به جزیره

قرن ها پیش، انسان ها گربه ها را با هدفی خاص به جزیره آوردند؛ ساکنان جزیره در اواسط قرن هجدهم، کرم ابریشم را برای فراوری پارچه پرورش می دادند. موش ها خوردن کرم های ابریشم را دوست داشتند، بنابراین داشتن گربه به آن ها اطمینان می داد که حشرات گران قیمتشان غذای موش ها نمی گردد. گربه های جزیره وقتی موش ها را شکار نمی کردند، به سمت ساحل می رفتند و از ماهیگیران محلی غذا می خواستند. همان طور که در افسانه ها آمده است، ماهیگیران، گربه ها را مظهر خوش شانسی می دانستند و حتی برای آن ها در مرکز جزیره معبدی ساختند.

با افزایش جمعیت گربه ها در جزیره تاشیروجیما، جمعیت انسانی کاهش یافت. در طول پنج دهه اخیر، جمعیت انسان های جزیره از 1000 نفر به کمتر از 100 نفر کاهش پیدا کرد. بیشتر ساکنان این جزیره بیش از 65 سال دارند، بنابراین امیدی هست که جوانان با افزایش گردشگری به جزیره تاشیروجیما نقل مکان نمایند. گربه ها هنوز هم نماد خوش شانسی هستند، و حتی گاهی اوقات نگه داری و محدود کردن آن ها در خانه کمی عجیب به نظر می رسد. در نتیجه، این گربه ها آزاد هستند و ساکنان جزیره برای آن ها غذا، شیر و آب می گذارند تا هر وقت که بخواهند از فضای بیرون لذت ببرند.

میو میو به زبان گربه ها یعنی اوه، گردشگران!

می توانید جزیره گربه را ببینید. آن قدر کوچک است که می توانید در اطراف آن دوچرخه سواری کنید، و ساختمان های زیادی از جمله هتل ها را پیدا کنید که به شکل گربه طراحی شدند.

بعلاوه معبدی به نام نکو جینجا (Neko-jinja) در آنجا وجود دارد که از بازدیدنمایندگان می خواهد پیشنهاد های خود را در قالب نقاشی گربه و سایر موارد مرتبط با گربه ارائه دهند. و البته، گربه هایی هستند که بیشتر آن ها راضی هستند که به وسیله غریبه های مهربان به عنوان حیوان خانگی پذیرفته می شوند.

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1359

به "جزیره تاشیروجیما در ژاپن، بهشتی برای دوستداران گربه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره تاشیروجیما در ژاپن، بهشتی برای دوستداران گربه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید