بعضی ایرلاین ها مسافر بدون واکسن می پذیرند؟

به گزارش مجله لیست پیوند، در شرایطی که به گفته بعضی مسافران، پروتکل های بهداشتی مانند دریافت تست منفی PCR و کارت واکسن از سوی بعضی ایرلاین ها و آژانس های مسافرتی رعایت نمی گردد، مدیرکل نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی تاکید نمود: رعایت این پروتکل ها برای همه الزامی است و با متخلفان برخورد جدی می گردد.

بعضی ایرلاین ها مسافر بدون واکسن می پذیرند؟

به گزارش خبرنگاران، از ماه گذشته پروتکل های نو کرونایی برای بخش های مختلف از جمله حمل و نقل زمینی، دریایی، هوایی و ریلی تدوین و ابلاغ شد و براساس آن مسافران برای سفر با وسایل حمل ونقل عمومی باید شرایطی داشته باشند. به عنوان مثال اگر یک مسافر بخواهد برای پروازهای داخلی یا خارجی، بلیت تهیه کند، باید تست منفی PCR یا کارت واکسن خود را ارائه دهد که البته در سفرهای خارجی هر دو را باید داشته باشد.

این در حالی است که گزارش های رسیده به خبرنگاران حاکی از این است که بعضی آژانس های مسافرتی و ایرلاین ها این پروتکل ها را نادیده می گیرند و نسبت به پذیرش مسافران بدون کارت واکسن یا تست منفی کرونا اقدام می نمایند و به گفته مسافران در پروازهای داخلی این دستورالعمل های بهداشتی ابلاغ شده را رعایت نمی نمایند. حسن خوشخو - مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری - در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چگونه با متخلفان در این زمینه برخورد می گردد و اساسا بر رعایت این پروتکل ها نظارت می گردد اظهار کرد: همه بخش های مختلف هوانوردی و عمومی از جمله شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی موظف هستند پروتکل های ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا را در سفرهای هوایی رعایت نمایند و به دقت بر آن ها نظارت می نمایند.

وی افزود: همه بخش های مختلف صنعت هوانوردی به سامانه امید متصل بوده و موظف به اجرای پروتکل های بهداشتی یعنی چک کردن شرایط سلامت مسافران هستند اما اگر در این زمینه تخلفی صورت بگیرد با جدیت با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: نظارت های ما از چند طریق بازرسی های ناظران سازمان هواپیمایی کشوری و گزارش های مردمی اعمال می گردد و تا به امروز نیز با متخلفان در حوزه رعایت پروتکل های بهداشتی و دیگر بخش ها طی سال های گذشته برخوردهایی متعددی نموده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1428

به "بعضی ایرلاین ها مسافر بدون واکسن می پذیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی ایرلاین ها مسافر بدون واکسن می پذیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید