سرمربی هندبال فولاد: اگر بازیکنی ناقل کرونا باشد، جواب خانواده ها و جامعه ورزش را چه بدهیم؟

به گزارش مجله لیست پیوند، سرمربی تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان می گوید که برای رفتن به مسابقات باید سفر کرد اگر یک نفر ناقل باشد ببینید چه فاجعه ای رخ خواهد داد.

سرمربی هندبال فولاد: اگر بازیکنی ناقل کرونا باشد، جواب خانواده ها و جامعه ورزش را چه بدهیم؟

محسن طاهری سرمربی تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان در خصوص لغو نشدن مسابقات لیگ برتر هندبال در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: درست است که لیگ با طولانی شدن فرسایشی می گردد اما فکر می کنم سلامت بازیکنان و جامعه اهمیت بیشتری دارد تا اتمام مسابقات لیگ برتر. اگر یک بازیکن یا کادر فنی ناقل این ویروس باشد در رفت و آمدها این بیماری ها شیوع خواهد یافت. صلاح بر این است که برگزاری مسابقات به زمان دیگری موکول گردد و اکنون اصراری بر برگزاری آن نباشد.

وی ادامه داد: اول برای ما پیغام آمد که مسابقات روز 5 شنبه لغو شده، سه ساعت بعد دوباره پیغام آمد که مسابقات به سه روز بعد یعنی یکشنبه موکول شده است. من فکر نمی کنم طی سه روز، کاری برای کنترل شیوع این ویروس صورت گرفته باشد. 5 شنبه و یک شنبه هیچ فرقی نداشت. اگر نظر بر این بود که مسابقات برگزار گردد در همان تاریخ (هشتم اسفند) برگزار می کردند، اما با این جا به جایی ها فکر می کنم ثبات تصمیم گیری فدراسیون هم زیر سوال خواهد رفت.

طاهری در پاسخ به این سوال که چرا فدراسیون اصرار بر برگزاری مسابقات دارد گفت: نمی دانم سیاست فدراسیون چیست؟ با توجه به تقویم ورزشی، سال آینده سال کم کاری برای هندبال است. تیم های اول و دوم لیگ برتر هم مهر و آبان راهی مسابقات باشگاه های آسیا خواهند شد بنابراین زمان داریم که این مسابقات در سال آینده برگزار گردد. سیاست های کلان فدراسیون را نمی دانم و نمی توانم روی آن نظر دهم. رییس فدراسیون و اعضای هیات رییسه در این مورد نظر خواهند داد. من به عنوان یک سرمربی فکر می کنم در سه روز هیچ اتفاقی نمی افتد و اگر قرار است مسابقات تعطیل گردد باید به زمان مساعدتری موکول گردد.

سرمربی تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان اضافه کرد: یکشنبه برای رفتن به مشهد باید یا با اتوبوس یا با هواپیما سفر کنیم. اگر در اتوبوس یک نفر ناقل باشد ببینید چه فاجعه ای رخ خواهد داد. توی راه غذا می خوریم، مسافتی را طی می کنیم. خدایی ناکرده یک نفر در این سفر دچار مشکل (انتقال ویروس کرونا) گردد جواب خانواده و جامعه ورزشی را چه باید بدهیم. من فکر می کنم خیلی ها در این شرایط زیر سوال خواهند رفت.

طاهری در خاتمه گفت: هفته قبل این مسابقات در شرایط ورود کرونا برگزار گردید. نمی دانم که سالن ها ضدعفونی شده بود یا خیر. از طرفی هم مسابقات بدون تماشاگر برگزار گردید. ورزش بدون تماشاچی معنا ندارد، کیفیت بازی و هیجان آن را کم می نماید. حضور تماشاچی برای مسابقه اهمیت دارد و شرایط روحی و روانی خاصی را برای بازیکن فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 221

به "سرمربی هندبال فولاد: اگر بازیکنی ناقل کرونا باشد، جواب خانواده ها و جامعه ورزش را چه بدهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی هندبال فولاد: اگر بازیکنی ناقل کرونا باشد، جواب خانواده ها و جامعه ورزش را چه بدهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید