ایران، ترکیه و پاکستان کنسولگری های خود در بلخ را بستند

به گزارش مجله لیست پیوند، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، با افزایش ناامنی ها در شمال افغانستان، کنسولگری های پاکستان، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف بسته شدند.

ایران، ترکیه و پاکستان کنسولگری های خود در بلخ را بستند

فرهاد عظیمی والی بلخ، امروز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران تایید کرد که خدمات کنسولی کشورهای نامبرده در ولایت بلخ متوقف شده است. دیپلمات های این کشورها هم از مزارشریف به کابل رفته اند.

در هفته های اخیر، دست کم پنج شهرستان در ولایت شمالی بلخ بین طالبان و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان دست به دست شده است. جنگجویان طالبان یک بار توانستند خود را به دروازه های شهر مزارشریف برسانند اما نیروهای امنیتی آنها را عقب زدند. تلفات گروه طالبان در ولایت بلخ سنگین بوده است.

هم زمان، جعفر فتاح یوف سرکنسول ازبکستان در بلخ هم تایید نموده است که هرچند کنسولگری این کشور باز است، اما صدور ویزای سیاحتی متوقف شده است.

سایر کشورهای آسیای میانه مانند ترکمنستان و قزاقستان هم صدور ویزا را متوقف نموده اند. بسیاری از این کشورها از نفوذ افراطی ها از خاک افغانستان به کشورشان نگران هستند.

وزارت خارجه افغانستان تا به امروز درباره بسته شدن کنسولگری های سه کشور ترکیه، پاکستان و جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف واکنشی نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1101

به "ایران، ترکیه و پاکستان کنسولگری های خود در بلخ را بستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران، ترکیه و پاکستان کنسولگری های خود در بلخ را بستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید