خبرنگاران رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال: تا انتها سال از شستا فرصت گرفتیم

به گزارش مجله لیست پیوند، تهران- خبرنگاران- رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: در پرونده شستا تقاضای فرجام خواهی کردیم که هزینه دادرسی آن حدود 500 میلیون تومان است. اگر این کار صورت بگیرد پرونده پیگیری خواهد شد، هر چند تا سرانجام سال به ما فرصت داده شده است.

خبرنگاران رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال: تا انتها سال از شستا فرصت گرفتیم

به گزارش خبرنگاران، صفی الله فغان پور روز دوشنبه در گفت و گوی تلویزیونی درباره مسائل به وجود آمده در ماجرای شستا برای فدراسیون فوتبال گفت: تا کنون رقمی حدود 16 میلیارد تومان به این شرکت پرداخت شده و پولی هم به ما پس داده نشده است. اگر دوستان قبول نداشتند که پول را به صورت ریالی دریافت نمایند باید پول را به ما پس می دادند. ویلموتس می گفت قبل از ملاقات با عراق تقاضای فسخ نموده ولی بعد از آن با او مذاکره کردیم و او روی نیمکت تیم ملی نشست. بحث بین ما و ویلموتس همین است. او پذیرفته و مذاکره با فدراسیون را قبول کرد که دوباره در ملاقات با عراق روی نیمکت تیم ملی بنشیند.

وی اضافه کرد: بعد از صدور حکم مبلغ 68 میلیارد تومان کارشناسی کردند و ما هم به این موضوع اعتراض کردیم ولی باید بابت این اعتراض 100 میلیون تومان پرداخت می کردیم که این اتفاق نیفتاد. در ادامه تقاضای فرجام خواهی کردیم که هزینه دادرسی چیزی حدود 500 میلیون تومان است که معلوم نیست بتوانیم این رقم را پرداخت کنیم. اگر این کار صورت بگیرد پرونده پیگیری خواهد شد هر چند تا خاتمه سال به ما فرصت داده شده است.

رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال همچنین درباره مطالبات از فیفا گفت: این رقم معادل هفت میلیون یورو است. پولی که نزد فیفا است مربوط به باشگاه ها نیست چون فدراسیون فوتبال تعهدی نسبت به باشگاه ها ندارد و موضوع باشگاه ها به وسیله سازمان لیگ پیگیری می گردد. فیفا در هر مقطعی پولی را به فدراسیون ها اختصاص می دهد. مثلا بابت کرونا بودجه ای را در اختیار تمامی فدراسیون ها قرار داد. اینها تناقض نیست چون ممکن است هر بار به مطالبات ما اضافه گردد.

وی ادامه داد: مگر تحریم ها تازه به وجود آمده است؟ 40 سال است دچار این مشکل هستیم. در گذشته مربیانی مثل کی روش به وسیله فیفا حقوق خودش را دریافت می کرد. در مورد پرداختی های ویلموتس 2 نامه در اختیار ما است که دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در یکی از آن نامه ها اعلام نموده به دلیل قوانین جدید تحریم ها، بانک ها اجازه ای برای پرداخت پول به حساب سفارت جمهوری اسلامی ایران ندارند. دبیر کل فیفا هم به ما نامه نوشت که با توجه به تحریم های مختلف بین المللی علیه ایران، تمامی شرکای بانکی، هرگونه پرداخت ها به ایران را متوقف نموده اند. این اتفاق درست در زمانی رخ داد که باید مطالبات ویلموتس را پرداخت می کردیم. بیش از 10 نامه نوشتیم که مطالباتمان را دریافت کنیم. همچنان برای پرداخت مطالبات اسکوچیچ هم نامه نوشتیم که مطالبات وی به وسیله فیفا پرداخت گردد چون ما حتی به صورت چمدانی هم نمی توانیم پولی را منتقل کنیم. پنج ماه حقوق مارک ویلموتس را پرداخت نکردیم و او اصرار داشت وقتی این شرایط وجود دارد قراردادش را فسخ کند.

فغان پور در ادامه گفت: برای دریافت مطالبات از فیفا به وزارت ورزش نامه زدیم، آن وزارتخانه هم به وزارت تعاون نامه نوشت و از این طریق با شستا برای پرداخت مطالبات ویلموتس 2 میلیون یورو قرض بگیریم. بعد از آن پول را به حساب ویلموتس در ترکیه واریز کردیم و البته مردم بدانند هنوز ویلموتس به خاطر همان تحریم ها نتوانست پول را دریافت کند. فقط 175 هزار یورو از این حساب برداشت شده و بقیه پول در حساب باقی مانده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 802

به "خبرنگاران رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال: تا انتها سال از شستا فرصت گرفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال: تا انتها سال از شستا فرصت گرفتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید