اختلاف در اردوی اصولگرایان ؛ 3 گزینه برای کرسی ریاست مجلس ، قالیباف دوباره کناره گیری می نماید؟

به گزارش مجله لیست پیوند، اصولگرایان که پیشاپیش خود را برنده انتخابات مجلس یازدهم می دانند، از هم اکنون رایزنی ها برای بعد از انتخابات را آغاز نموده اند.

اختلاف در اردوی اصولگرایان ؛ 3 گزینه برای کرسی ریاست مجلس ، قالیباف دوباره کناره گیری می نماید؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایران، رئیس جمهوری در سخنان دیروز خود اشاره نمود که آنها در اتاق فکرهای خود می گویند صد درصد مجلس متعلق به آنها خواهد بود. روحانی البته به کنایه گفت که نوش جان شان اما زمینه را برای رقابتی کردن و مشارکت بالا فراهم نمایند.

بر اساس شنیده های ایران، اصولگرایان در کنار اختلافاتی که برای بستن لیست های انتخاباتی بخصوص در کلانشهرها دارند، بر سر ریاست مجلس هم به چالش هایی رسیده اند.

گویا محمدباقر قالیباف، مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری و علیرضا زاکانی نماینده ادوار و از چهره های مخالف دولت، خود را واجد نشستن بر کرسی ریاست مجلس یازدهم می دانند. با این حال گویا اختلافاتی در این خصوص بروز نموده و جریان تندروتر اصولگرایان بر ریاست آقاتهرانی یا زاکانی تمایل دارند و این مسأله نگرانی هایی را برای قالیباف و هواداران او ایجاد نموده است.

پیش از این بعضی کارشناسان از جمله عباس عبدی با توجه به انصراف های گذشته قالیباف از انتخابات ریاست جمهوری، احتمال تکرار آن برای انتخابات پیش رو را هم دور از ذهن ندانسته بودند. مضاف بر اینکه شهردار سابق تهران به نیت ریاست بر مجلس عزم انتخابات نموده. حالا این گمانه ایجاد شده که اگر قالیباف از ریاست خود بر مجلس اطمینان نداشته باشد، آیا دوباره انصراف می دهد؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 126

به "اختلاف در اردوی اصولگرایان ؛ 3 گزینه برای کرسی ریاست مجلس ، قالیباف دوباره کناره گیری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف در اردوی اصولگرایان ؛ 3 گزینه برای کرسی ریاست مجلس ، قالیباف دوباره کناره گیری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید