افزایش ابهامات انتخابات فدراسیون فوتبال با حضور بهاروندِ بازنشسته، بالاتر از سیاهی رنگی هست!

به گزارش مجله لیست پیوند، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال در حالی صراحتاً اعلام کرده قصد حضور در انتخابات این فدراسیون را دارد که بازنشسته است.

افزایش ابهامات انتخابات فدراسیون فوتبال با حضور بهاروندِ بازنشسته، بالاتر از سیاهی رنگی هست!

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، ثبت نام کاندیداها برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال، از 8 بهمن ماه به مدت 10 روز کاری آغاز می شود. انتخاباتی که آخرین یکشنبه سال برگزار می شود تا رئیس جدید مهم ترین فدراسیون ورزشی کشورمان 25 اسفندماه 98 بر مسند کار قرار بگیرد. پیش بینی ها از اینکه چه کسانی برای انتخابات در پست های مختلف ثبت نام خواهند کرد، شاید چندان سخت نباشد، اما ابهاماتی هم در این خصوص وجود دارد و البته ثبت نام افرادی که شاید نامی از آنها در میان نیست.

یکی از مسائل مهم دو سال اخیر در ورزش کشور، مربوط به بحث بازنشسته هاست. مسئله ای که با قانون منع به کارگیری بازنشستگان ابتدا افرادی چون علی کاظمی، غلامرضا بهروان و مصطفی شهبازی را از سازمان لیگ فوتبال رفتنی کرد و سال گذشته با جدی تر شدن اجرای این قانون، علی کفاشیان از پست نایب رئیسی اول کنار رفت و محمدرضا ساکت مجبور به کناره گیری از پست دبیرکلی شد.

در آن مقطع به گوش رسید که فدراسیون فوتبال تلاش زیادی داشت تا محمود اسلامیان را به عنوان سرپرست نایب رئیسی اول معرفی کند، اما عدم استعفای رسمی و کتبی علی کفاشیان از این پست و البته بازنشستگی اسلامیان مانع از انجام این کار شد. مسئله ای که پس از استعفای مهدی تاج در روز 8 دی ماه 98 این فرصت را به حیدر بهاروند -که البته او هم بازنشسته است- داد تا سرپرست فدراسیون فوتبال شود.

حضور بهاروند در رأس فدراسیون فوتبال به عنوان سرپرست، شاید تنها راه باقیمانده برای هیئت رئیسه بود که تا زمان برگزاری انتخابات کارها روی زمین نماند. هرچند فدراسیون فوتبال این روزها پرتنش ترین روزهای خود را پشت سر می گذارد، اما نمی توان در روزهای پرهیاهویی که با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای فوتبال ایران پدید آمده، اتفاقات داخلی این روزها حول انتخابات فدراسیون فوتبال را نادیده گرفت.

یکی از اتفاقات عجیب و جنجالی این روزها، انتخابات هیئت فوتبال استان گلستان بود که با حضور حیدر بهاروند برگزار گشت. حاشیه هایی که شاید چندان جدید نباشد و پیش از این در خصوص هیئت فوتبال استان تهران و گیلان نیز به شکل های دیگری رقم خورده است. با این حال این بار اعتراض رسمی جواد عزیزی، یکی از اعضای مجمع هیئت فوتبال گلستان به شیوه برگزاری انتخابات، مسائلی را رسانه ای کرده است.

جواد عزیزی در این باره مدعی شده بود: حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال و عبدالکاظم طالقانی، مسئول امور استان های فدراسیون با آیین نامه من درآوردی باعث حذف سه کاندیدای هیئت فوتبال استان گلستان شدند تا قاسم کوهستانی بدون رقیب و به عنوان تنها کاندیدا بار دیگر رئیس هیئت فوتبال استان گلستان شود. این عضو مجمع هیئت فوتبال استان گلستان در صحبت های خود ادعای دیگری هم عنوان کرد: تمام این کارها از سوی بهاروند و طالقانی برای انتخابات فدراسیون فوتبال و زد و بند برای انتخاب رئیس این فدراسیون است.

این اتفاقات در شرایطی رقم می خورد که از گوشه و کنار شنیده شده برخی اطرافیان بهاروند سعی می کنند با تلاش های گسترده مجوز حضور او را در انتخابات فدراسیون بگیرند. از آنجایی که بهاروند بازنشسته است، نمی تواند در هیچ کدام از پست های مهم فدراسیون حضور داشته باشد، اما گویا نمی خواهد این فرصت را از دست دهد. او حتی تلویحاً از حضورش در فدراسیون خبر داده و در برنامه فوتبال برتر که دوشنبه شب پخش شد، خطاب به مجری برنامه به عنوان یکی از رسانه های گروهی گفت: ما هستیم، باید ببینیم کجای انتخابات خواهیم بود. حتی بحث بازنشستگی بهاروند نیز در این برنامه مطرح می شود، اما سرپرست بازنشسته فدراسیون فوتبال تأکید می کند، اگر شما بگذارید ما هستیم.

سؤال اینجاست، آیا بهاروند که خود در فدراسیون فوتبال باید مجری قانون باشد و بارها به این نکته اشاره کرده که تابع قوانین و مقررات خواهد بود، چرا همچنان به حضور در انتخابات اصرار می ورزد و تلاش ها برای حل مشکل بازنشستگی او در حال انجام است؟ اولین بی قانونی و سرپوش گذاشتن روی واقعیت زمانی رخ داد که حیدر بهاروند اعلام کرد ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست دبیرکلی همچنان به کار خود ادامه می دهد. این در حالی است که هدایت ممبینی سال گذشته که شکوری برای این پست انتخاب شد، اعلام کرد انتخاب او طبق اساسنامه انجام نشده و حالا بهاروند با رد این ادعا می گوید تاج همان زمان موافقت هیئت رئیسه را گرفت. باید از بهاروند پرسید چگونه تاج موافقت هیئت رئیسه را گرفته بود که ممبینی اعلام کرد مصوبه ای در این خصوص وجود ندارد یا طبق اساسنامه نیست؟

با وجود اینکه سرپرست فعلی فدراسیون قرار نیست برخی قوانین را پیش از انتخابات رعایت کند و حواشی مانند هیئت فوتبال استان گلستان هم در میان است، باید امیدوار به این بود که حداقل نهادهای نظارتی در خصوص بازنشسته ها جدی تر عمل کنند. حضور بازنشسته ها در فدراسیون فوتبال، کنار رفتن آنها و جایگزین نشدن افراد مناسب تا به امروز ضربات زیادی به فوتبال وارد کرده است که شاید با تکرار دوباره این اتفاقات، روزهای فوتبال سیاه تر از آنی شود که امروز به آن روبرو هستیم. بهاروند طبق آنچه خودش اعلام کرد در تلاش برای حضور در انتخابات است، اما به قول خودش اگر رسانه ها بگذارند که گویا نوشتن و گفتن قانون از سوی رسانه ها چندان به مذاق سرپرست بازنشسته فدراسیون فوتبال خوش نمی آید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 109

به "افزایش ابهامات انتخابات فدراسیون فوتبال با حضور بهاروندِ بازنشسته، بالاتر از سیاهی رنگی هست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ابهامات انتخابات فدراسیون فوتبال با حضور بهاروندِ بازنشسته، بالاتر از سیاهی رنگی هست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید