آیا این برج هولناک و اسرارآمیز، محل زندگی شیطان است؟!

به گزارش مجله لیست پیوند، برج شیطان | Devils Tower

در دشت های وسیع و هموار استان وایومینگ و در نزدیک رودخانه بل فورش ناگهان برجی بزرگ و بلندمرتبه خودنمایی می نماید که شبیه به هیچ ساختمان و بنای دیگری نیست. این برج در واقع صخره ای بسیار عجیب، بلند و بسیار عریض است که از فاصله بسیار دور هم کاملا دیده می گردد. بومیان منطقه معتقدند که شیطان در این برج زندگی می نماید و به همین علت به آن نام برج شیطان را داده اند! اما این برج چطور ساخته شده و چرا این ظاهر عجیب و رمزآلود را دارد؟ در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

آیا این برج هولناک و اسرارآمیز، محل زندگی شیطان است؟!

علت نامگذاری برج شیطان

ریشه نامگذاری برج شیطان به سال 1875 برمی گردد. در آن موقع کلنل ریچارد اروینگ همراه با زمین شناسی به نام والتر جنی برای کاوش و حفاری به منطقه تپه های سیاه آمدند. در واقع آن ها برای جستجوی طلا آمده بودند اما ناگهان با این صخره غول پیکر و ترسناک روبرو شدند و مبهوت زیبایی و ابهت آن نهاده شدند. وقتی آن ها از بومیان نام این صخره را پرسیدند آن ها نامی بومی را به او گفتند که به برج شیطان ترجمه شد. به این ترتیب نام این صخره به برج شیطان معروفیت پیدا کرد و به علت ظاهر اسرارآمیز و باابهتش به سرعت مورد توجه همگان نهاده شد.

سرخپوستان چه نظری در خصوص این برج دارند؟

برج شیطان از نظر بومیان منطقه تنها یک بنای صخره ای غول پیکر نیست! افسانه ها و روایات متعددی در خصوص این برج وجود دارد و در گذشته سرخپوستان این مکان را مقدس و فرازمینی می دانسته اند. به طور مثال، مردم آراپهو این برج را چادر خرس می نامند؛ مردم کیووا به آن درخت سنگی می گویند و قبیله لاکوتا هم نام خانه خرس گریزلی، کوهستان جغد افسانه ای، شاخ خاکستری و کوهستان ارواح را به آن داده اند. بعضی قبیله ها این برج را با نام خانه خرس می شناسند و معتقدند که شیارهای عجیبی که روی این برج وجود دارد در واقع رد پنجه های خرس گریزلی افسانه ای است. با این حال نام برج شیطان بیش از همه متداول شده و امروزه نیز به این نام شناخته می گردد. حتی تا امروز هم برج شیطان محل برگزاری مراسم آئینی و جشن های مخصوص بومیان منطقه است و مکانی خاص و اسرارآمیز برای آن ها به شمار میرود.

برج شیطان، محل فرود فرازمینی ها

کسانی که اهل سینما و فیلم دیدن باشند احتمالا با دیدن این برج یاد فیلم برخورد نزدیک از نوع سوم ساخته استیون اسپیلبرگ می افتند. در واقع این برج در صحنه مشهور این فیلم به عنوان محل فرود فرازمینی ها نشان داده می شد و همین موضوع باعث معروفیت جهانی این برج شد. البته احتمالا بسیاری از کسانی که این فیلم را دیدن نموده اند نمی دانسته اند که این برج عجیب و غریب واقعا در یکی از استان های آمریکا وجود دارد و نامی ترسناک هم دارد: برج شیطان!

آیا برج شیطان یک آتشفشان قدیمی است؟

بعضی معتقدند که برج شیطان در حقیقت یک آتشفشان قدیمی و خاموش شده است. اما زمین شناسان این موضوع را قبول ندارند و بیشتر معتقدند که این صخره بزرگ از فوران سنگ های مذاب یا ماگما تشکیل شده که به دلایلی از سطح زمین به بیرون نفوذ نموده اند. در طول سال ها فرسایش و پدیده های طبیعی مثل باد و باران و سیل این صخره را شکل داده و آن را به صورت برجی بزرگ و مهیب درآورده است. دانشمندان تخمین می زنند که شکل گیری برج شیطان حدود 50 میلیون سال پیش رخ داده است و فرسایش آن نیز از 5 تا 10 میلیون سال پیش آغاز شده است.

آیا برج شیطان توخالی است؟

وقتی به ظاهر عجیب این برج نگاه می کنیم انگار با برجی تو خالی روبرو هستیم. خیلی ها این فکر را می نموده اند و دوست داشته اند هرطور شده راهی به داخل آن پیدا نمایند. برج شیطان از سنگی به نام فونولیت تشکیل شده که تقریبا مشابه گرانیت است. دانشمندان معتقدند که اگرچه ممکن این برج در قسمت هایی توخالی باشد اما این بنای بزرگ در واقع یک صخره سنگی و متراکم است و توخالی نیست!

علت علمی وجود این برج چیست؟

برج شیطان تجمع بزرگ لاکولیتی است که از سنگ های آتشفشانی تشکیل شده است و در کروک کانتی استان وایومنیگ آمریکا نهاده شده است. این برج بزرگ حدود 265 متر ارتفاع دارد و وقتی به قله این برج می رسیم 5112 متر بالاتر از سطح دریا نهاده شده ایم. این پدیده طبیعی عجیب در لیست آثار ملی ایالات متحده به ثبت رسیده اند و سالانه بیش از 400000 نفر برای بازدید از برج شیطان به این منطقه می آیند. البته کمتر از 1% از بازدیدنمایندگان جرات بالا رفتن از این برج بلند و هولناک را دارد و اکثرا هم از روش های سنتی برای بالا رفتن استفاده می نمایند.

منبع: sylvanrocks.com

منبع: الی گشت
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1376

به "آیا این برج هولناک و اسرارآمیز، محل زندگی شیطان است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا این برج هولناک و اسرارآمیز، محل زندگی شیطان است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید