کپسول های نانو موثرتر از قرص های رایج برای درمان مسائل روده هستند

به گزارش مجله لیست پیوند، شرکت سویگو (Sovigo) در حال توسعه فناوری ساخت نوعی کپسول نانومقیاس است تا داروی رایج برای مقابله با بیماری التهاب مزمن روده درون این کپسول قرار گیرد و اثربخشی آن استفاده گردد.

کپسول های نانو موثرتر از قرص های رایج برای درمان مسائل روده هستند

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، 250 هزار اروپایی و بیش از 700 هزار آمریکایی از بیماری کرون رنج می برند. تعداد بیماران مبتلا به التهاب مزمن روده در دنیا چند میلیون نفر برآورد می گردد که با علائم ناخوشایندی نظیر اسهال مکرر روبه رو هستند.

شرکت سویگو (Sovigo) میخواهد با روشی دقیق، اقدام به هدف گیری این بیماری کند. این شرکت پیش از این، از فناوری نانو برای یاری به شرکت های فعال در حوزه مواد شیمیایی استفاده نموده است. در پروژه ای جدید، این شرکت به دنبال استفاده از فناوری نانو برای یاری به درمان بیماری گوارشی است.

پاول میتولو می گوید: ما به دنبال یاری به افراد مبتلا به بیماری کولیت اولسراتیو و کرون بودیم بدون این که بخواهیم درمان جدیدی را ابداع کنیم؛ بنابراین به سراغ فناوری نانو رفتیم تا از آن برای مدیریت دارو استفاده کنیم. ما در حال ساخت نانوکپسول هایی هستیم که اندازه آن ها تقریبا 100 نانومتر است. درون این کپسول ها قرار است با دارو های رایج در بازار پر گردد.

وی درباره تفاوت این دارو با قرص های خوراکی موجود در بازار می گوید: این قرص ها در معده با استفاده از یک پوشش ویژه محافظت می شوند، نانوذرات در مراحل بعدی از قرص جدا می شوند و در فرآیند هضم وارد می شوند. بنابراین، حل شدن و رهایش دارو به آرامی و در محل موردنظر که بیماری در آنجا واقع شده، انجام می گردد. به منظور توسعه این نوع نانوذرات، ما باید با بیماری روده آشنا باشیم و ویژگی های آن را بدانیم.

دارو های معمولی پس از ورود به بدن پخش شده و بسیاری از اندام های سالم را نیز تحت تاثیر قرار می دهند، اما این فناوری تنها بخش از پیش معین شده را هدف قرار می دهد. رهایش دارو از این قرص مبتنی بر فناوری نانو به آرامی صورت می گیرد و در نتیجه، اثربخشی آن افزایش می یابد. ماحصل چنین سازوکاری، کاهش عوارض جانبی دارو است.

این شرکت میخواهد تا انتها امسال میلادی فاز مفهومی کار را به اثبات برساند و برای ثبت پتنت اقدام کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 241

به "کپسول های نانو موثرتر از قرص های رایج برای درمان مسائل روده هستند" امتیاز دهید

1 کاربر به "کپسول های نانو موثرتر از قرص های رایج برای درمان مسائل روده هستند" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپسول های نانو موثرتر از قرص های رایج برای درمان مسائل روده هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید