کرونا در اروپا، شمار قربانیان در اسپانیا دوباره صعودی شد، آماده باش پلیس در سوئد

به گزارش مجله لیست پیوند، شمار قربانیان ویروس کرونا در اسپانیا پس از چند روز طی کردن فرایند نزولی، مجدداً صعودی شد و از سوی دیگر پلیس سوئد برای اعتراض احتمالی به اقدامات ناکافی دولت در قبال شیوع این بیماری آماده می گردد.

کرونا در اروپا، شمار قربانیان در اسپانیا دوباره صعودی شد، آماده باش پلیس در سوئد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله لیست پیوند، فرایند نزولی مرگ و میر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در اسپانیا پس از چند روز به حالت صعودی بازگشت. در سوئد نیز پلیس برای جلوگیری از نا آرامی های احتمالی آماده می گردد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، وزارت بهداشت اسپانیا روز یکشنبه اعلام نمود شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور ظرف یک روز گذشته 619 مورد افزایش یافته و به مرز 17 هزار نفر رسید.

این در حالی است که ظرف چند روز گذشته شمار افراد فوت شده در اثر این بیماری از نزدیک به هزار مورد در روز به 510 نفر در روز گذشته (شنبه) رسیده بود.

شمار کلی مبتلایان در اسپانیا نیز با افزایشی بیش از 4 هزار مورد افزایش، به 166019 نفر رسید.

به نوشته رویترز، در هلند نیز با ابتلای 1188 نفر دیگر به بیماری کووید-19، شمار کلی مبتلایان به 25587 نفر رسید.

همچنین شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با افزایشی 94 موردی، به 2737 نفر رسید.

به نوشته پایگاه بریتبارت، با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سوئد، این احتمال وجود دارد که ظرف روزهای آینده ظرفیت بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های استکهلم تکمیل گردد.

پلیس این شهر به منظور جلوگیری از نا آرامی و اعتراض به کمبودهای بیمارستانی و نحوه مدیریت شیوع این بیماری از سوی دولت، شماری از نیروهای خود را به حالت آماده باش در آورده است.

یکی از مقامات پلیس سوئد در این باره گفت، عملیات هایی برای حفظ امنیت بیمارستان ها در حال انجام است.

وی اضافه نمود: ما باید بتوانیم ایجاد اختلال در نظم عمومی را مدیریت کنیم. در حال حاضر زمینه های اعتراض بیشتر شده است و باید برای آشفته شدن اوضاع آمادگی داشته باشیم.

تا کنون در سوئد، 10151 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و 887 نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

گفته می گردد در سوئد از هم اکنون بیمارستان ها به ناچار از پذیرش افراد سالخورده و دارای بیماری های زمینه ای در بخش مراقبت های ویژه خودداری می نمایند.

در سوئد علی رغم دیگر کشورها، قوانین قرنطینه و محدودیت رفت وآمد وجود ندارد و تنها به توصیه هایی خطاب به شهفرایندان اکتفا شده است. این کشور پیش تر اعمال رویکرد ایمنی جمعی را رد نموده است اما همچنان بسیاری معتقد هستند چنین سیاستی در سوئد در حال انجام است.

در رویکرد ایمنی جمعی، به بیماری واگیردار اجازه داده می گردد در میان مردم پراکنده گردد و تدریجاً جامعه نسبت به آن مقاوم گردد.

پیش تر دولت انگلیس کوشش نموده بود این رویکرد را اجرایی کند اما ایمپریال کالج لندن هشدار داد اگر این روش در دستور کار قرار گیرد حدود 500 هزار نفر در این کشور جانشان را از دست می دهند.

همچنین نشریه بیزنس اینسایدر روز یکشنبه نوشت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جلسه ای در تاریخ 14 مارس (24 اسفند) اتخاد رویکرد ایمنی جمعی را پیشنهاد نموده است.

آنتونی فائوچی رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا در این جلسه با رد چنین طرحی گفته است: آقای رئیس جمهور... تعداد بسیار زیادی خواهند مرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 330

به "کرونا در اروپا، شمار قربانیان در اسپانیا دوباره صعودی شد، آماده باش پلیس در سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، شمار قربانیان در اسپانیا دوباره صعودی شد، آماده باش پلیس در سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید