پای سوداگران به مسکن ملی هم باز شد!

به گزارش مجله لیست پیوند، خبرنگاران: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت:پای سوداگران به طرح اقدام ملی مسکن باز شده و متقاضیان فریب این افراد را نخورند.

پای سوداگران به مسکن ملی هم باز شد!

جهت دریافت خدمات آلاچیق سیمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله لیست پیوند به نقل از باشگاه مجله لیست پیوند، محمود محمود زاده با بیان اینکه پالایش ثبت نام نمایندگان مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن به صورت کامل صورت گرفته است، گفت: پالایش کسانی که واجد شرایط بودند صورت گرفته و البته تعدادی از ثبت نام نمایندگان اعتراض داشتند که در حال آنالیز مدارک و اطلاعات آنها بودیم اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به هفته های آینده موکول شده است.

او با اشاره به اینکه مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن یک میلیون و سیصد و شصت هزار نفر ثبت نام نموده اند گفت: حدود 500هزار نفر به وسیله سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده و هم اکنون اطلاعات آنها در حال بارگذاری و پالایش است.

محمود زاده با بیان اینکه از همان مرحله اول پالایش ثبت نام نمایندگان آغاز شده است گفت : طبق بخشنامه صادر شده تا خاتمه اردیبهشت ماه تمامی واجدان شرایط طرح اقدام ملی مسکن معین می گردد و با توجه به آن که 800 هزار نفر هم به وسیله پیامک ثبت نام نموده بوده اند و ما تنها کد ملی سرپرست خانوار را داریم باید زمانی را برای ارائه اطلاعات و بارگذاری مدارک این افراد را هم معین کنیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: بعد از 45 روز نتیجه پالایش و غربالگری متقاضیان اعلام می گردد که بعد از اتمام آن متقاضیان می توانند مراحل بعد از جمله واریز مبالغ و تکمیل اطلاعات را انجام دهند.

محمودزاده خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی هم اشاره نمود و اضافه نمود: متاسفانه سوداگری هم به طرح اقدام ملی مسکن رسیده و بعضی از این افراد سعی دارند از کمبود اطلاعات تعدادی از متقاضیان سوء استفاده نمایند و با کلاهبرداری از آنها مشکلاتی را برای این افراد ایجاد نمایند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی با تاکید بر اینکه امکان خرید و فروش امتیاز مسکن ملی به هیچ عنوان وجود ندارد، اظهار کرد: در مرحله اول حدود 50 درصد از کسانی که ثبت نام نموده بودند واجد شرایط بودند بنابراین به صورت علنی و امکان خرید و فروش این واحد ها وجود ندارد .

محمودزاده افزود: متقاضیان به هیچ عنوان فریب این افراد را که اعلام می نمایند می توانند امتیازات این واحدها را خرید و فروش نمایند را نخورند چرا که این امر امکان پذیر نیست.

محمودزاده شرح داد: متقاضیان نگران پالایش و غربالگری اطلاعات خود در این مرحله نباشند چرا که از همان ابتدا کارشناسان وزارت راه و شهرسازی در تمامی شهرها و اطلاعات آنها را آنالیز نموده و نتایج ثبت نام نمایندگان تا 45 روزه آینده خواهند داد.

لازم به ذکر است به نظر می رسد که طرح اقدام ملی مسکن که پیش از این اعلام شده بود به وسیله قرعه کشی در مرحله دوم متقاضیان انتخاب خواهد شد هنوز معین نیست و وزارت راه و شهرسازی و معاونت مسکن و ساختمان برنامه دیگری را برای این متقاضیان در این مرحله در نظر گرفته اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 231

به "پای سوداگران به مسکن ملی هم باز شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای سوداگران به مسکن ملی هم باز شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید