ویژگی های مهم بهترین عینک آفتابی مردانه و زنانه چیست؟

به گزارش مجله لیست پیوند، هنگامی که خورشید بیرون می آید، باید عینک آفتابی داشته باشید. چه زمستان باشد و چه روزهای اوج گرمای تابستان در سیاره ای که دچار یک فاجعه تغییرات آب و هوایی شده، باید از عینک آفتابی استفاده کنید. آن گلوله بزرگ آتشین در آسمان دائما ما را در اشعه مضر ماوراءبنفش غرق می کند و به مرور زمان آن اشعه می تواند به بینایی ما آسیب جدی وارد کند. در واقع، یکی از بهترین راه ها برای کاهش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند آب مروارید و دژنراسیون ماکولا، یک عینک آفتابی ساده و شیک است اما بهترین عینک آفتابی چه ویژگی هایی دارد؟ کدام عینک های آفتابی از چه برندهایی بهترین عینک های آفتابی محسوب می شوند؟ در این مقاله، پاسخ این سؤالات را می خوانید.

ویژگی های مهم بهترین عینک آفتابی مردانه و زنانه چیست؟

ویژگی های مهم بهترین عینک آفتابی

چه یک روز آفتابی یا ابری، نور خورشید همیشه وجود دارد. این بدان معنی است که شما همیشه در معرض خطر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید و ایجاد بیماری های چشمی مرتبط با آن هستید. یکی از راه های مؤثر برای جلوگیری از این اتفاق، استفاده مداوم از عینک آفتابی است. به نظر چشم پزشکان و کارشناسان سلامت چشم، عینک های آفتابی باید چند ویژگی مهم داشته باشند تا بتوانند از سلامت چشمان شما محافظت کنند. این ویژگی ها عبارت اند از:

  • قابلیت حفاظت از چشم در برابر اشعه ماوراءبنفش: هنگام جستجوی یک عینک آفتابی، اندازه مسدود کردن اشعه ماوراء بنفش در اولویت قرار گرفته است. مطالعات نشان می دهند که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش ممکن است منجر به ایجاد بیماری های مختلف چشم مانند آب مروارید، آسیب شبکیه و حتی دژنراسیون ماکولا شود. هنگام خرید عینک آفتابی در پی برچسب 100 درصد محافظت در برابر UV یا UV 400 باشید. این بدان معناست که عینک می تواند تا 400 نانومتر اشعه ماوراء بنفش را فیلتر کنند و از چشم شما در برابر UV کاملا محافظت کند.
  • مناسب بودن اندازه و رنگ لنز عینک: هنگام انتخاب عینک آفتابی، هر چه بزرگتر باشد، بهتر است. عینک آفتابی بزرگ علاوه بر اینکه یک عینک عالی از نظر استایل و مد است، کاربردی هم هست. این مدل عینک پوشش بصری بیشتری را ارائه می دهد و مانع از نفوذ اشعه ماوراءبنفش به چشم شما می شود. بیشتر مردم لنزهای تیره تری را انتخاب می کنند چون فکر می کنند چنین عینک هایی اشعه UV را بیشتر مسدود می کند اما این باور نادرست رایجی درباره این عینک ها است. رنگ لنز فقط بر کنتراست رنگ تاثیر می گذارد اما ویژگی های محافظتی در برابر اشعه ماوراء بنفش به فناوری ساخت عینک آفتابی هم بستگی دارد.
  • نوع قاب: فریم های پیچیده به شکل نیم دایره ای هستند و باعث می شوند عینک اطراف چشم شما را فرا بگیرد. این طراحی پانوراما به شما دید محیطی بهتری می دهد و مانع از ورود اشعه ماوراء بنفش به چشم شما از طرفین می شود.

فرق عینک زنانه و مردانه

یکی دیگر از نکاتی که باید موقع خرید عینک آفتابی بدانید، فرق عینک زنانه و مردانه است. عینک آفتابی زنانه و مردانه از چند جهت با یکدیگر تفاوت دارند که به این ترتیب هستند:

  • اندازه قاب عینک: یکی از مهم ترین راه ها برای تشخیص اینکه عینک برای مردان یا زنان ساخته شده، نگاه کردن به اندازه فریم آن است. ساختار صورت مردان و زنان اغلب با یکدیگر کاملا تفاوت دارد. به همین دلیل، عینک های مردانه و زنانه متفاوت طراحی شده اند. مردان معمولا پیشانی های پهن، صورت های پهن تر و پل های بینی بلندتر و درازتری برای نگهداشتن عینک خود دارند. به همین دلیل، فریم عینک مردانه با پل بلندتری برای پوشاندن صورت و پیشانی آن ها ساخته می شود. عینک های زنانه هم دارای پل کوتاه تری متناسب با چهره زنان هستند.
  • شکل فریم عینک: شکل قاب عینک یکی دیگر از تفاوت های اساسی میان عینک مردانه و زنانه است. در کنار ویژگی های صورت، مردان و زنان معمولا در انتخاب عینک متفاوت هستند. فریم های مردانه معمولا مربع یا مستطیل هستند چون مردان اغلب این شکل فریم عینک که با ساختار صورتشان هماهنگی بیشتری دارد را ترجیح می دهند. خانم ها معمولا از مدل های عینک چشم گربه ای، گرد و بیضی شکل خوششان می آید چون این اشکال باعث می شوند که چهره آن ها ظاهری لطیف تر داشته باشد.
  • رنگ قاب و لنز: رنگ یکی دیگر از تفاوت های فریم عینک مردانه و زنانه است. اگر زنی هستید که عاشق رنگ های صورتی، قرمز و بنفش هستید، شما تنها نیستید. در واقع، بیشتر زنان چنین رنگ هایی را ترجیح می دهند. این رنگ ها نه تنها پر جنب و جوش و جسور هستند، بلکه شخصیت زنان را تکمیل می کنند. در مقابل، فریم عینک مردان معمولا به رنگ های آبی، خاکستری، نقره ای، طلایی و مشکی است. مردان معمولا در پی عینک های آفتابی با رنگ های کم رنگ و ظریف تر هستند و صنعت عینک سازی رنگ قاب و لنز با خواسته های خریداران خود هماهنگ می کند.

معرفی بهترین برندهای عینک آفتابی

یک راهنمای خرید عینک آفتابی زمانی برای شما مفید خواهد بود که در آن از بهترین برندهای عینک آفتابی هم نام برده شده باشد. در ادامه، با بهترین مدل های عینک آفتابی مردانه و زنانه آشنا می شوید.

عینک آفتابی ریبن مدل اریکا

ریبن را باید بهترین برند عینک آفتابی دانست. عینک آفتابی ریبن مدل اریکا یکی از محبوب ترین عینک های آفتابی این سال ها بوده است. اریکا با لنزهای واضح و شفاف و رنگ هایی که سایه های ملایم دارند همیشه با هر استایلی به خوبی ست می شود. تغییر ظریف سایه های رنگ این عینک از تیره در بالا به روشن در پایین، تعادل عالی برای محافظت از چشم در برابر نور خورشید در مواقع تابش شدید، میانه و پایین خورشید دارد. فریم های بزرگ و گرد این عینک آفتابی برای کسانی که شکل ها، اندازه ها و استایل های بسیار متفاوتی را می پسندند مناسب هستند.

عینک آفتابی ریبن مدل اریکا با لنزها پلاریزه در رنگ های قاب و لنز بسیار متنوعی به فروش می رسد. کمان ها فلزی نیمه انعطاف پذیر این مدل عینک راحت است اما اگر عینک را بالای سر بگذارید ممکن است کمی شل به نظر برسد.

با اینکه این عینک آفتابی قیمت نسبتا بالایی دارد، عملکرد فوق العاده و استایل همه کاره آن ارزش هزینه ای که می پردازید را خواهد داشت.

عینک آفتابی رئن

اگر بخواهیم فهرستی از عینک های آفتابی که بهترین مارک عینک آفتابی دارند بنویسیم، نباید نام رئن را از قلم بیندازیم.

یک عینک آفتابی خوب برای محافظت از چشم ها نه تنها باید محافظت کامل در برابر اشعه ماوراءبنفش داشته باشد، بلکه باید محکم و راحت باشد. قاب های عینک آفتابی رئن به لطف محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و UVB و استحکام و ایمنی بالا همیشه در صدر فهرست بهترین عینک آفتابی قرار می گیرند. این عینک های آفتابی به اندازه ای راحت هستند که تمام طول روز آن ها را روی صورت خود نگه خواهید داشت.

علاوه براین، عینک آفتابی رئن به دلیل لنزهای بزرگی که دارد از چشم ها در مقابل نور خورشید و حتی وزش باد محافظت می کند. به علاوه، رنگ لنز این عینک بسیار مناسب است. لنزهای عینک آفتابی رئن به اندازه کافی برای بیرون از منزل تاریک هستند اما می توانید آن ها را در داخل خانه بدون هیچ مسئله ای روی چشمان خود نگه دارید. طراحی شیک مدل های عینک آفتابی رئن هم ویژگی دیگری است که باعث محبوبیت آن ها می شود. این مدل ها به اندازه ای زیبا طراحی شده اند که بیشتر چهره ها و شکل های صورت را زیباتر نشان می دهند.

بااین حال، عینک های آفتابی رئن را نمی توان جزو عینک های آفتابی قطبی محسوب کرد چون تابش خیره کننده خورشید را بازتاب نمی دهند اما طراحی لنزهای آن ها اغلب هر کسی را به یاد عینک های آفتابی قطبی میندازد.

عینک آفتابی اسمیت مدل Mono Lake

کافیست در روزهای درخشان آفتابی عینک آفتابی اسمیت مدل Mono Lake را مقابل چشمانتان قرار دهید تا متوجه شوید که لنز پلاریزه بهترین کنتراست را در مقابل آفتاب کامل ارائه می دهد. معمولا مدل های عینک آفتابی اسمیت به عینک های آفتابی مد روز شباهت دارند تا عینک های ورزشی اما این عینک ها راحت هستند و در طول فعالیت هایی مانند قایق سواری، فوتبال ساحلی و پیاده روی چشمان شما را بهتر می پوشانند.

این مدل عینک در نگاه اول معمولی به نظر می رسد اما قطعات لاستیکی یکپارچه اطراف پل بینی آن باعث می شود که بتوانید عینک آفتابی اسمیت مدل Mono Lake را در جایی که می خواهید بدون هیچ دردسر یا فشاری به بینی نگه دارید. بنابراین، عینک های آفتابی اسمیت برای فعالیت های سبک مناسب هستند.

عینک آفتابی Sunski

کمتر عینکی را می توانید پیدا کنید که به اندازه عینک آفتابی Sunski ارزش داشته باشد. این عینک آفتابی برای محافظت از چشمان در محیط هایی که انعکاس بالایی از نور خورشید دارند مناسب است و می تواند در طول ورزش هایی که سرعت بالایی دارند، از چشم در برابر باد و گرد و خاک محافظت کند. اگر برای محافظت از چشمان خود به بهترین عینک آفتابی نیاز دارید، این مدل عینک آفتابی ارزشی دوچندان خواهد داشت.

از آن گذشته، طراحی عینک آفتابی Sunski به گونه ای است که برای افراد با سنین و اندازه های صورت مختلف مناسب است. از آنجایی که این مدل عینک آفتابی تنها 28 گرم وزن دارد، می توانید آن را در تمام طول روز روی صورت خود نگه دارید.

عینک آفتابی Sunski لنزهای باکیفیتی دارد اما این لنزها به اندازه سایر انواع بهترین عینک آفتابی واضح و قوی نیستند. اگر هم چهره ای با انداز ه های میانه تا بزرگ دارید، ممکن است این عینک برایتان کمی کوچک به نظر برسد. بااین حال، عینک آفتابی Sunski ارزش بهایی که برای آن می پردازید را دارد و می تواند به اندازه قیمتی که دارد توقع شما از یک عینک آفتابی قطبی و ورزشی را برآورده سازد. این عینک مدل های زنانه و مردانه زیبایی دارد که استایل شما را مجذوب کننده تر خواهند کرد.

عینک آفتابی Shady Rays Classic Timber

عینک آفتابی سایه روشن کلاسیک بهترین عینک آفتابی برای کسانی است که برای خرید عینک آفتابی بودجه کمتری دارند. این عینک آفتابی با سایه های ساده، وزن سبک، استایل عالی و قیمت مناسب نظر هر خانم یا آقای شیک و خوش تیپی را به خود جلب می کند. طرح دانه های چوبی روی این قاب پلاستیکی مجذوب کنندهیت آن را بیشتر کرده است.

در مجموع، قابلیت محافظت عالی از چشمان، استایل راحت و همه کاره و گارانتی ویژه ای که این مدل عینک دارد، باعث شده که بسکمک از کسانی که در پی بهترین عینک های آفتابی هستند، عینک کلاسیک را هم امتحان کنند.

عینک آفتابی Costa del Mar

اگر آخر هفته ها و روزهای تعطیلات خود را در کنار ساحل مشغول قایق سواری یا ماهیگیری می گذرانید، عینک آفتابی Costa del Mar برای شما مناسب است. مدل های عینک آفتابی این برند برای سال ها بهترین عینک های آفتابی ساحلی بوده اند. لنزهای تیره و شفاف پولاریزه این مدل های عینک آفتابی تابش خیره کننده نور خورشید به چشمان شما را کاهش می دهند. این مدل عینک جزو عینک هایی است که نور آبی را کاملا مسدود می کند. چشمان شما از پشت لنزهای عینک آفتابی Costa del Mar نمایان نمی شوند. این ویژگی هم باعث شده که این مدل عینک در نور شدید آفتاب مجذوب کننده تر به نظر برسد.

پدهای لاستیکی بینی این عینک هم به شما کمک می کند تا آن را به صورت کاملا ایمن در جای خود نگه دارید. لنزهای بزرگ این عینک آفتابی هم از چشمان شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کنند.

این مدل عینک ظاهری اسپرت دارد و برای مراسم های رسمی چندان مناسب نیست اما اگر در پی بهترین عینک آفتابی برای محافظت از چشم ها موقع انجام ورزش های آبی هستید، عینک آفتابی Costa del Mar همان عینکی است که می خواهید.

عینک آفتابی ریبن مدل ویفر کلاسیک

عینک آفتابی ریبن مدل ویفر کلاسیک بیش از 70 سال شیک و محبوب بوده و هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. این عینک مردانه یا زنانه ندارد و می توانید آن را با هر استایلی ست کنید. از آن گذشته، عینک ریبن مدل ویفری یکی از محکم ترین فریم های دنیا را دارد. زیبایی، استحکام و همه کاره بودن عینک ریبن مدل ویفری هر کسی را شیفته این عینک آفتابی می کند. بااین حال، هر چیز باارزشی قیمت بالایی دارد و عینک ریبن هم از این قاعده مستثنی نیست. از آن گذشته، وزن این عینک نزدیک به 45 گرم است و فقط حرفه ای های شیک پوش می توانند از آن استفاده کنند اما اگر در پی عینکی بادوام و زیبا هستید، این مدل عینک آفتابی را هم امتحان کنید. شاید همان عینکی باشد که می خواهید.

عینک آفتابی Kaenon Clarke

این عینک آفتابی هم جزو بهترین عینک های آفتابی است. عینک آفتابی Kaenon Clarke بعد از سال ها هنوز محبوبیت دارد و تقریبا برای هر فعالیتی مناسب است. این عینک آفتابی ایمن و راحت است و روی صورت های باریک و پهن به زیبایی قرار می گیرد. وزن نسبتا اندک این مدل عینک آفتابی هم سبب شده که استفاه از آن لذت بخش تر شود. لنزهای مات عینک آفتابی Kaenon Clarke هم به پیاده روی و دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی کمک می کند. تناسب و عملکرد عالی برای بیشتر کاربردها، چهره ها و استایل ها، رنگ لنز و کنتراست عالی و قاب بادوام و سبک از جمله ویژگی هایی هستند که سبب شده اند این عینک آفتابی همیشه جزو بهترین عینک های آفتابی باشد.

کلام آخر

بهترین عینک آفتابی باید لنزهای نسبتا بزرگ داشته باشد و از چشم شما در برابر نور خورشید و شرایط مختلف آب و هوایی محافظت کند. چنین عینکی را می توانید در روزهای آفتابی یا حتی ابری سال به کار ببرید و علاوه بر داشتن استایلی زیبا از چشمان خود به خوبی محافظت کنید.

منابع: health , conshohockeneye , raphaelopticians

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 تیر 1403 بروزرسانی: 9 تیر 1403 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1693

به "ویژگی های مهم بهترین عینک آفتابی مردانه و زنانه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های مهم بهترین عینک آفتابی مردانه و زنانه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید