وعده بازسازی سالن سینمای هتل تاریخی رامسر

به گزارش مجله لیست پیوند، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، وعده بازسازی سالن سینمای هتل تاریخی رامسر توسط میراث فرهنگی داده شد.

وعده بازسازی سالن سینمای هتل تاریخی رامسر

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه ویلایی قدیمی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

داستان چیست؟

پنجم دی ماه سال گذشته و درست روزی که وزیر میراث فرهنگی برای جشن ملی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در مازندران به سر می برد، خبر رسید که سالن سینمای هتل تاریخی رامسر در آتش سوخت. اثری تاریخی که به واسطه قرار دریافت در هتل قدیمی رامسر، معمولا ورودی آن نیز تعطیل بود و کمتر کسی امکان دیدن این اثر تاریخی را داشت. شدت آتش سوزی هر چند به هتل هیچ آسیبی نرساند، ولی هشتاد درصد سالن تاریخی سینما که در دوره پهلوی دوم ساخته شده بود را به طور کامل در آتش سوزاند. اکنون بعد از گذشت 99 روز از آن اتفاق، مهدی ایزدی، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران می گوید: متاسفانه در آن آتش سوزی سالن سینما به طور کامل تخریب شد که براساس صحبت های صورت گرفته بنیاد مستضعفان به عنوان مالک این بنای تاریخی و مدیر مجموعه هتل رامسر، متعهد شدند طرح مرمت و بازسازی سالن سینما در دستور کار قرار بگیرد. او تاکید می نماید: تا به امروز در جلسه برگزار شده در این زمینه مشاور طرح معرفی شده و قرار است با ارائه طرح مرمت و بازسازی سینما، آن طرح نخست در جلسه شورای فنی آنالیز و در صورت تایید کار مرمت این بنای تاریخی شروع گردد. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشاور در حال اجرا مطالعات مورد احتیاج است، ادامه می دهد: بعد از رفع شدن شرایط کنونی در کشور و قطع انتقال زنجیره ویروس کرونا، جلسه شورای فنی تشکیل و طرح در وزارتخانه میراث فرهنگی آنالیز و در صورت تایید تصویب و قابل اجرا گردد. او با تاکید بر اینکه خوشبختانه هتل رامسر در این آتش سوزی اصلا آسیبی ندید، بیان می نماید: متاسفانه حدود 80 درصد سالن سینما تخریب شد، سقف پایین آمد و دیوارها سوختند و همه تجهیزات در آتش سوختند، بنابراین نخست باید استحکام بخشی اثر انجام گردد. معاون میراث فرهنگی استان مازندران اما یکی از عوامل تخریب بیشتر این بنای تاریخی در زمان آتش سوزی را ورود آتش نشانی با آب فشار قوی برای خاموش کردن آتش می داند که باعث شد سقف سالن سینما سنگین تر شده و به طور ناگهانی ریزش کند. ایزدی با تاکید بر اینکه شورای فنی میراث فرهنگی متخصص حوزه مرمت هستند، بنابراین موارد کامل در طرح مرمت لحاظ شده و قطعا رعایت می شوند، ادامه می دهد: در بازسازی و مرمت این اثر تاریخی، از مصالح مدرن روز باید استفاده گردد، اما نما و فضای داخلی سالن سینما باید به همان شیوه گذشته بازسازی گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 185

به "وعده بازسازی سالن سینمای هتل تاریخی رامسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده بازسازی سالن سینمای هتل تاریخی رامسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید