نبی: اثربخشی فوتبال در جامعه بسیار ملموس است، با این ظرفیت می توان ناهنجاری ها را کاهش داد

به گزارش مجله لیست پیوند، دبیرکل فدراسیون فوتبال معتقد است که می توان با استفاده از ظرفیت فوتبال بعضی ناهنجاری ها در جامعه را کاهش داد.

نبی: اثربخشی فوتبال در جامعه بسیار ملموس است، با این ظرفیت می توان ناهنجاری ها را کاهش داد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نشست دبیرکل و جمعی از مدیران فدراسیون فوتبال با دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی اطلاع رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه برگزار گردید.

این نشست با حضور دبیرکل، رئیس کمیته انضباطی، رئیس کمیته شرایط بازیکنان، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات، رئیس دپارتمان امور حقوقی، رئیس دپارتمان تیم های ملی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، رئیس کمیته فرهنگی، رؤسای روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال و فدراسیون فوتبال و با حضور مهدی افتخاری، دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی اطلاع رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه صبح امروز (چهارشنبه) در سالن روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار گردید.

در این نشست مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون گفت: اگر عملکرد بخش های مختلف ورزش کشور در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا را با دقت آنالیز کنیم، متوجه می شویم که موفقیت خوبی در اجرایی شدن برنامه های رشته فوتبال وجود دارد. در واقع با وجود شرایط سخت، مسابقات لیگ و اردوهای تیم ملی را با عزمی خوب در چارچوب پروتکل های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا به اجرا گذاشتیم.

وی ادامه داد: نشست امروز با هدف ارتقای آگاهی های عمومی و حقوقی به وسیله ورزش فوتبال با هدف کاهش جرم و آسیب های اجتماعی برگزار گردیده است. در فدراسیون فوتبال و به طور ویژه در بخش های ارکان قضایی، سازمان لیگ فوتبال، کمیته فرهنگی و... یکسری وظایف ذاتی داریم تا شرایطی را ایجاد کنیم که از ظرفیت تأثیرگذاری زیادی که در فوتبال، ورزشکاران و مربیان فعال در آن وجود دارد، به درستی و به بهترین نحو استفاده گردد.

دبیرکل فدراسیون اضافه کرد: اثربخشی فوتبال در جامعه فوق العاده زیاد و ملموس است. به همین دلیل باید با ایجاد همکاری مناسب در قالب یک پیش نویس فی مابین فدراسیون فوتبال و شورای ارتقای آگاهی های عمومی اطلاع رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه، شیوه نامه و نقشه راهی در راستای هدفمندسازی این میزان از اثربخشی تألیف گردد تا شاهد کاهش ناهنجاری های رفتاری و بعضاً ناهنجاری های رسانه ای باشیم.

نبی همچنین توضیح داد: نباید از اهمیت این موضوع و چگونگی رفتار و تأثیرگذاری ورزشکاران و مربیان غافل ماند، چرا که رفتار ورزشکاران به خصوص در رشته پرطرفداری مانند فوتبال، نشأت گرفته از دل جامعه و در واقع بخشی از هویت رفتاری ملی ماست.

لازم به ذکر است، در سرانجام این نشست مقرر شد پیش نویس این طرح فی مابین از سوی شورای ارتقای آگاهی های عمومی اطلاع رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه و فدراسیون فوتبال تدوین و مورد اجرا گذاشته گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 508

به "نبی: اثربخشی فوتبال در جامعه بسیار ملموس است، با این ظرفیت می توان ناهنجاری ها را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبی: اثربخشی فوتبال در جامعه بسیار ملموس است، با این ظرفیت می توان ناهنجاری ها را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید