نانو سافت ژل کاربردی در تولید دارو ساخته شد

به گزارش مجله لیست پیوند، به گزارش خبرنگاران به نقل از پارک فناوری پردیس، یک شرکت دانش بنیان مستقر در کارخانه نوآوری آزادی پیروز به تولید فرآورده های نوین دارویی نانو به صورت سافت ژل شده است. این شکل دارویی به دلیل سرعت بالای جذب، مورد توجه کارخانجات داروسازی بزرگ دنیا و علم نوین داروسازی واقع شده است.

نانو سافت ژل کاربردی در تولید دارو ساخته شد

سامان پورضیا، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: هسته اولیه این شرکت از طریق جمعی از فارغ التحصیلان داروسازی تشکیل شده بود. تلاش ما بر این بوده که فعالیت های دانشگاهی و علمی که در فضای آکادمیک انجام می شد را محصول محور کرده و پتانسیل تجاری سازی را در آن به وجود آوریم.

پورضیا ادامه داد: پس از امکان سنجی ایده ها و بررسی شرایط تولید به این نتیجه رسیدیم که سرمایه گذاری برای تولید داروهای سافت ژل با توجه به ظرفیت های موجود، ایده مناسبی برای درآمد زایی است.

وی افزود: بنابراین تمرکز اصلی شرکت را بر تولید داروهای هازارد و نانو به شکل سافت ژل قرار دادیم. این شکل دارویی به دلیل سرعت جذب، افزایش اندازه جذب داروها و بسیار خواص دیگر و نیز الزام به طراحی برخی مولکول های دارویی خاص در قالب این شکل دارویی، بسیار مورد توجه کارخانجات داروسازی بزرگ دنیا و علم نوین داروسازی قرار گرفته است.

پورضیا با بیان اینکه شکل اصلی محصولات این شرکت، سامانه های نوین دارورسانی مانند لیپوزوم ها و نانو داروها است، گفت: داروهایی که در قالب سافت ژل یا کپسول ژلاتینی نرم تولید می شود، محصول اصلی شرکت هستند. البته هر آن چیزی که مربوط به تولید این نوع از دارو باشد در تحقیق و توسعه شرکت ما به آن پرداخته می شود.

مدیرعامل شرکت تاکید کرد: تلاش ما همیشه بر این است که روی لبه تکنولوژی روز داروسازی دنیا حرکت کنیم. واحد تحقیقات و توسعه شرکت ما بسیار به روز است و در زمینه مقالات و داروهای به روز دنیا که تائیدیه های بین المللی گرفته اند، مطالعات جدی انجام می دهیم.

وی شرح داد: سعی ما بر این است که دانش و اطلاعات شرکت همیشه به روز باشد و بتوانیم محصولاتی تولید کنیم که توان رقابت با نمونه های مشابه خارجی را داشته باشد تا بتوانیم علاوه بر رفع نیاز داخل به بازارهای بین المللی و صادراتی نیز دست یابیم. با توجه به تخصیص ارز ترجیهی برای این دسته از داروها اندازه ارز بری آنها در طول سال بیش از 10 میلیون دلار است و توسعه فعالیت ها می تواند در کاهش این اندازه بسیار تاثیرگذار باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1372

به "نانو سافت ژل کاربردی در تولید دارو ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانو سافت ژل کاربردی در تولید دارو ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید