موج تازه کرونا به خانواده سلطنتی انگلیس هم رسید، شکسته شدن رکورد ابتلای روزانه با بیش از 100 هزار مبتلا

به گزارش مجله لیست پیوند، رسانه های انگلیسی از رسیدن موج تازه کرونا به خاندان سلطنتی انگلیس خبر دادند که دختر ملکه را بعد از ابتلای شوهرش به کووید-19 به قرنطینه فرستاده و رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس هم با عبور از مرز 100 هزار نفر شکسته شد.

موج تازه کرونا به خانواده سلطنتی انگلیس هم رسید، شکسته شدن رکورد ابتلای روزانه با بیش از 100 هزار مبتلا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه زوددویچه سایتونگ، سویه نو اومیکرون به مجلس آلمان هم رسیده و در فراکسیون حزب سوسیال دموکرات هم هفته گذشته تست کرونای هفت نماینده مجلس مثبت اعلام شده که بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت آلمان 3 مورد از این موارد ابتلا بر اثر آلودگی به اومیکرون بوده است. مدیریت اضطراری مجلس آلمان هم در این باره اطلاع رسانی کرده است.

شیوع اومیکرون در مجلس آلمان

سخنگوی مجلس آلمان بیان نمود که همه افراد مبتلا به کرونا کاملا واکسینه شده بودند و در حال حاضر هیچ علامتی نداشته و یا علائم خفیفی دارند. به گفته وی این نمایندگان در قرنطینه قرار گرفته اند و به افرادی که با آن ها در ارتباط بوده اند هم اطلاع رسانی شده است.

پیش از این مجلس آلمان اعلام کرده بود که در جلسه اخیر کمیسیون دفاعی دو نماینده مبتلا به کووید 19 در اثر آلودگی به سویه های دلتا و اومیکرون حضور داشتند که در آن زمان بیماری آن ها شناسایی نشده بود.

دبیر خانه این کمیسیون بعد از تشکیل این جلسه نامه ای به نمایندگان مجلس نوشت و به آن ها اطلاع داد که یک مورد ابتلا به اومیکرون در بین نمایندگان شناسایی شده است. بعد از آن اپلیکیشن هشدار به بسیاری از این سیاستمداران حوزه دفاعی مجلس هشدار قرمز نشان داد.

سیاستمدارانی که در نشست روز چهارشنبه گذشته در مجلس آلمان حضور داشتند همگی ماسک داشتند اما معمولا هنگام صحبت آن را بر می دارند

مسابقات ورزشی در آلمان دوباره بدون تماشاگر برگزار می شود

در راستای تدابیر مقابله با ابتلای فزاینده به ویروس کرونا در آلمان، صدراعظم و روسای دولتی 16 استان این کشور تصمیم گرفته اند که مسابقات ورزشی بار دیگر بدون حضور تماشاگر برگزار شود. مقررات تازه از 28 دسامبر جریان می یابد.

به این ترتیب خوشحالی هواداران ورزش در آلمان از بازگشایی استادیوم ها دیری نپایید. اینک و پس از 6 ماه، بار دیگر مسابقات بدون تماشاگر برگزار خواهند شد.

در نشست اخیر اولاف شولتز، صدراعظم جمهوری فدرال آلمان با روسای دولت های استان، تصمیم گرفته شد که از 28 دسامبر (7 دی)، هیچ تماشاگری در مسابقات فرامنطقه ای، اجازه حضور در اماکن ورزشی و استادیوم ها را نداشته باشد.

اولاف شولتز تاکید کرده است که این تصمیم به ویژه به بازی های فوتبال مربوط خواهد بود.

با توجه به شیوع گسترده ویروس اومیکرون شرکت هواپیمای ایرلندی رایان ایر هم پیش بینی های رشد اقتصادی برای این شرکت در سال جاری را کاهش داده است. این شرکت هواپیمایی اعلام کرده که دلیل این مسئله محدودیت های سفر ایجاد شده برای مهار این بحران است.

رکورد ابتلای روزانه به کرونا در انگلیس شکسته شد

نهادهای بهداشتی در انگلیس هم برای اولین بار از بیش از 100 هزار ابتلای روزانه در این کشور اطلاع داده اند. بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده در عرض 24 ساعت 106.122 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند که از ابتدای شیوع بحران کرونا بی سابقه بوده است. 140 نفر دیگر هم در این مدت بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

با وجود شیوع گسترده اومیکرون در انگلیس اما نخست وزیر این کشور روز سه شنبه با تشدید بیشتر محدودیت ها مخالت کرد.

موج نو کرونا به خانواده سلطنتی انگلیس هم رسید

به گزارش رسانه های انگلیسی موج کنونی کرونا به خانواده سلطنتی انگلیس هم رسیده است.

خبرگزاری انگلیسی PA روز چهارشنبه به نقل از یک منبع سلطنتی ناشناس گزارش داد که شاهزاده آنه ، دختر ملکه انگلیس بعد از مثبت شدن تست کرونای همسرش سر تیموتی لارنس در قرنطینه به سر می برد. به این ترتیب بر خلاف برنامه ریزی های قبلی این شاهزاده 71 ساله و همسرش با ملکه انگلیس دیدار نخواهند کرد.

ملکه الیزابت دوم تصمیم گرفته است تا با توجه به شیوع سریع سویه اومیکرون ویروس کرونا، نشست و گردهمایی سالیانه خاندان سلطنتی در آستانه کریسمس را لغو کند.

گردهمایی خاندان سلطنتی انگلیس برای دومین سال متوالی به خاطر بحران ویروس کرونا لغو خواهد شد.

کاخ باکینگهام اعلام کرده است که تصمیم برای لغو این نشست سالیانه یک تصمیم شخصی از سوی ملکه الیزابت بوده و یک رویکرد پیشگیرانه و محتاطانه به شمار می رود.

اتریش محدودیت های سفر علیه چندین کشور اروپایی را در دستور کار قرار می دهد

اتریش هم برای جلوگیری از توسعه سویه نو اومیکرون کشورهای انگلیس، دانمارک، هلند و نروژ را به عنوان منطقه ها خطر با ویروس های جهش یافته طبقه بندی کرده و قواعد سفر سختگیرانه ای را علیه مسافران از این کشورها اعمال کرده است.

وزارت بهداشت اتریش بیان نمود که ورود مسافران از این کشورها باید با قرنطینه 10 روزه همراه باشد. رئیس هماهنگی بحران کووید 19 در سراسر کشور اتریش بیان نمود، تنها برای افرادی که واکسیناسیون تقویتی را دریافت کرده و تست پی سی آر منفی دارند استثناء وجود دارد.

همچنین دولت اتریش برای مقابله با شیوع کرونا از 27 دسامبر محدودیت های ارتباطی نوی را در دستور کار قرار داده است.

اعمال مجدد طرح استفاده اجباری از ماسک در اسپانیا

با توجه به افزایش موارد آلودگی به اومیکرون اسپانیا مجددا استفاده اجباری از ماسک در فضاهای باز را در دستور کار قرار می دهد. نخست وزیر اسپانیا بیان نمود که این طرح بخشی از یک بسته اقدامات نو برای مهار این بحران است. اخیرا موارد ابتلای روزانه به کرونا در اسپانیا رکورد بیش از 50 هزار نفر را به دست آورده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1421

به "موج تازه کرونا به خانواده سلطنتی انگلیس هم رسید، شکسته شدن رکورد ابتلای روزانه با بیش از 100 هزار مبتلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج تازه کرونا به خانواده سلطنتی انگلیس هم رسید، شکسته شدن رکورد ابتلای روزانه با بیش از 100 هزار مبتلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید