معاون قضائی دادستان کل کشور: افزایش قیمت خودرو قانونی است

به گزارش مجله لیست پیوند، در حالی ستاد تنظیم بازار قیمت های تازه خودرو را گفت که یک ماه پیش نیز همین اتفاق رخ داد، اما با دستور رئیس جمهور افزایش قیمت لغو و منوط به بررسی های بیشتر شد. بررسی قیمت های تازه نشان می دهد میزان رشد تقریباً به میزان ماه قبل بوده است. بنابراین به نظر می رسد که لغو افزایش قیمت خودرو در آبان می تواند دلایل دیگری به جز عدم صدور مصوبه ستاد تنظیم بازار داشته باشد.

معاون قضائی دادستان کل کشور: افزایش قیمت خودرو قانونی است

باتوجه به اینکه ایران خودرو و سایپا امکان و اختیار معین قیمت محصولات خود را ندارند و نهادهای بالاسری (پیش تر شورای رقابت و حالا هم ستاد تنظیم بازار) برای آنها تصمیم می گیرند، به هیچ وجه باورپذیر نیست که قیمت های اعلامی در آبان، خودسرانه و بدون مصوبه دولتی بوده است.

غلامعلی صدقی، عضو قضائی شورای رقابت و معاون نظارت دیوان عالی کشور، در روز گذشته افزایش قیمت تازه خودروسازها را غیرقانونی خواند و از تحت تعقیب قرار دادن متخلفان در این زمینه خبر داده بود.

سعید عمرانی با اشاره به اخبار منتشرشده درباره ابهامات قانونی افزایش قیمت محصولات کارخانه دو خودروساز بزرگ از سوى ستاد تنظیم بازار کشور، اظهار کرد: دادستانى کل کشور به سرعت به موضوع ورود و با مطالبه و ملاحظه دلایل و مستندات و بررسى دقیق و استعلام از مسئولان ذی ربط ،صحت قانونى تصمیمات تنظیم بازار کشور را احراز کرد.

بر اساس گفته های معاون قضائی دادستان کل کشور، تصمیمات اخیر برخلاف میل باطنى دولت در افزایش قیمت ها صرفاً به دلیل شرایط خاص و در راستاى حمایت از تولید و تضمین اشتغال پایدار ده ها هزار نفر کارگر و در موقعیت اضطرار مصوب شده است.

معاون قضائی دادستان کل کشور : این ایراد به جا بوده و به نظر در اطلاع رسانى به این نهاد غفلت اجرا شده است. خادمان مردم در هر 3 قوه براى کنترل تورم، تثبیت و کاهش قیمت ها هم قسم و جدى هستند و امید است در آینده نه چندان دور، شاهد رفع تضییقات و بهبود وضع معیشت مردم شریف و صبور ایران باشیم.

عمرانى در ادامه اضافه کرد: گاهى اخبارى از وجود سوء جریان در قرعه کشی ها، شرکت کنندگان و متقاضیان خودرو شنیده مى شود که قطع نظر از صحت و سقم آنها، دادستانى کل آمادگى رسیدگى به گزارشات مستند را دارد و درصورت احراز تخلف مطابق قانون قاطعانه برخورد خواهد شد.

***

شما می توانید اخبار خودرو را در بلاگ خبرنگاران مطالعه کنید.

منبع: بلاگ دیوار
انتشار: 7 مرداد 1401 بروزرسانی: 7 مرداد 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1485

به "معاون قضائی دادستان کل کشور: افزایش قیمت خودرو قانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون قضائی دادستان کل کشور: افزایش قیمت خودرو قانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید