رونق بازار داخلی اینترنت اشیا با فراوری 4 محصول هوشمند

به گزارش مجله لیست پیوند، حمایت از فراوری محصولات دانش بنیان از جمله موضوعاتی است که نقشی موثر در معرفی و توسعه بازار این محصولات دارد. فراوریاتی که قرار است ناجی ایران در تنگناهای مالی و سیاسی باشد.

رونق بازار داخلی اینترنت اشیا با فراوری 4 محصول هوشمند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر همین اساس حوزه های فناورانه ای که بتوان با یاری شرکت های دانش بنیان و خلاق توسعه داد؛ به این بازیگران سپرده شده است تا آنها با توانمندی های دانشی و تخصصی خود، احتیاجهای کشور را به شکلی بومی تامین نمایند. یکی از حوزه های فناورانه و کاربردی در کشور که به همت دانش بنیان ها در راستا توسعه یافتگی قرار گرفته است، اینترنت اشیا و توسعه کاربری های این فناوری در صنایع است. اتفاقی که به فراوری 4 محصول تایید شده به وسیله معاونت علمی و فناوری راست جمهوری، منجر شده است.

سامانه هوشمند حمل و نقل جهانگردی بر پایه اینترنت اشیا، چراغ هدایت هوشمند، سامانه امنیتی شیردار و نرم افزار پلاک خوان یوزتا محصولاتی هستند که به تایید رسیده و در سامانه اطلس جهانی اقتصاد دیجیتال ثبت شده اند.

1. سامانه هوشمند حمل ونقل جهانگردی بر پایه اینترنت اشیاء

بسته هوشمند حمل و نقل جهانگردی بر پایه اینترنت اشیاء، سامانه هوشمندی است که به صورت پکیج سخت افزاری نصب شده در اتوبوس و بسته های نرم افزاری مدیر، جهانگرد و لیدر پیاده سازی شده است که تا حد زیادی به مدیریت مجموعه شما یاری می نماید. این سامانه به وسیله شرکت توسعه فناوری اشیاء پرتو آینده به فراوری رسیده است.

برای مثال جهانگرد می تواند از برنامه سفر مکان فعلی مکان بعدی به صورت متن فیلم و عکس و فایل صوتی آگاه بگردد از مکان های نزدیک به صورت آنلاین گزینشی آگاه گردد و از متغیرهای محیطی مانند دما، رطوبت، سرعت و غیره آگاه گردد. بعلاوه نور بالای سر خود را تغییر دهد.

جهانگرد با این سامانه می تواند اطلاعات هدفمند با توجه به تخصص و علاقه خود دریافت کنید. بعلاوه می تواند با یک بازی ساده زبان فارسی را یاد بگیرد اگر مسئله ای برای سلامتی اش پیش بیاید سامانه به نزدیکترین مرکز درمانی اطلاع رسانی می نماید و علاوه بر این موارد می تواند به صورت مستقیم با لیدر و مدیر ارتباط برقرار کند.

لیدر می تواند سطح دسترسی اطلاعات جهانگردی را معین کند. شرایط تور و حاضرین در اتوبوس را آنالیز کند. برنامه تو را تغییر دهد و به مدیر اطلاع رسانی کند و در زمان حادثه به مرکز و سازمان های یاری رسان اطلاع رسانی کند. تخلفات راننده را پیگیری کند. مدیر نیز می تواند برتمامی مراحل تور نظارت کند مانند موقعیت فعلی ماشین و تخلفات راننده و غیره با یاری سامانه آگاه گردد.مدیر می تواند اطلاعات کامل جهانگردان را در سامانه داشته باشد و به صورت آنلاین از نظرات جهانگردان آگاه گردد و با آنها ارتباط مستقیم بگیرد.

2. چراغ هدایت هوشمند

شرکت مهندسی تکسا با در نظر گرفتن این موضوع و با شناخت کامل بافت منطقه ای و شهری ایران، و بعلاوه با در نظرگرفتن تأثیر مستقیم این امر در زیباسازی شهرها، طراحی تازه و متفاوتی از پایه های چراغ های هدایت و رانندگی را ارائه نموده است.

در طراحی این پایه های ترافیکی علاوه بر رعایت استانداردهای روز جهان در زمینه سازه های ترافیکی، توجه ویژه ای به ظاهر سازه و نورپردازی داینامیک آن نیز شده است. بعلاوه جانمایی تمام بردها و دوربین های سیستم های کنترل هوشمند ترافیک نیز در این سازه ها، امکان پیاده سازی سیستم های هوشمند کنترل ترافیک را نیز به سادگی در اختیار کاربر قرار می دهد.

این شرکت، توانایی طراحی و ساخت انواع هدایت ورانندگی مدرن و هوشمند را مطابق با شرایط اقلیمی و المان های شهری هر منطقه دارا است.

3. سامانه امنیتی شیردار

امنیت و اطمینان از صحت عملکرد اجزای یک سیستم نظارت تصویری از مواردی است که احتیاج به دقت نظر زیادی دارد. چالش ها و مسائل امنیتی در بسیاری از موارد جبران ناپذیر هستند و در صورت عدم توجه به جزییات و دقت در انتخاب ها، نتایج می توانند هولناک و فاجعه آمیز باشند.

هنگامی که به مقوله نرم افزار و آن هم نرم افزار نظارت تصویر و نرم افزار پایش تصویر می رسیم، این مهم دو چندان می گردد، چرا که باید به نرم افزار برای تامین امنیت اتکا داشت و نرم افزار نباید در ذات خود نگرانی امنیتی ایجاد کند و ضروری است تا کاربران در رده های مختلف با راحتی خیال از جانب نرم افزار به وظیفه اصلی خود توجه داشته باشند.

اگر برترین تجهیزات سخت افزاری با مطلوبترین شرایط نیز تهیه و نصب و راه اندازی شوند، بدون وجود یک نرم افزار جامع قابل اعتماد کارآیی لازم را نخواهند داشت. امنیت و آسایش خیال بدون امکان شناخت و شرایط اعتماد میسر نخواهد شد. این محصول امن به وسیله شرکت پردازش تصویر کمان به فراوری رسیده است.

4. نرم افزار پلاک خوان یوزتا

این محصول هم به وسیله شرکت پردازش تصویر کمان فراوری شده است. افزایش روزافزون انواع پلاک های صادر شده موجب تغییر در ساختار استاندارد آن ها و ورود کارکترهای تازه حروفی و عددی شده است که نرم افزارهای پلاک خوان و روش های سنتی پردازش تصاویر دیجیتال را دچار چالش نموده است.

به طور مثال با ورود کاراکتر عدد صفر به کدشهر تهران دقت و صحت تشخیص پلاک در هر نرم افزار پلاک خوان که از روش های پردازش تصویر قدیمی به شکل قابل توجهی کاهش یافت. بعلاوه یک نرم افزار پلاک خوان مبتنی بر روش های قدیمی تشخیص پلاک با تغییر در شرایط محیطی و نوری احتیاج به کالیبره سازی های مکرر دارند که این امر علاوه بر صرف زمان و هزینه های اضافی، باعث افت دقت در این روش ها می گردد.

46

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1407

به "رونق بازار داخلی اینترنت اشیا با فراوری 4 محصول هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق بازار داخلی اینترنت اشیا با فراوری 4 محصول هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید