مرواریدهای غاری مکزیک ، شگفت انگیزترین غار مکزیک (تور مکزیک ارزان)

به گزارش مجله لیست پیوند، مرواریدهای غاری مکزیک اجسام کروی کوچکی از جنس کلسیم کربنات هستند که در اثر ته نشینی متحد المرکز نمک های کلسیمی در اطراف یک هسته (مانند یک دانه شن)به وجود می آیند. همان طور که از اسمشان پیداست مروارید های غاری فقط در غار های آهکی به وجود می آیند. قرار گرفتن در معرض آب های روان سطح مروارید های غاری را صیقل می دهد و باعث صاف و صیقلی شدن سطح آنها همچون مروارید های واقعی می گردد. اگرچه مروارید های غاری نسبتا در مکزیک رایج هستند اما معمولا تعداد آنها در جهان بسیار کم است. در شهر تاباسکو در مکزیک مجموعه از غارها به نام گروتا د لاس کانیکاس وجود دارند که از نظر تعداد زیاد مروارید های غاری موجود در آن بسیار عجیب و غیر معمولی محسوب می گردد. تخمین زده می گردد که این غار مکزیک دارای بیش از دویست میلیون مروارید است که به عمق یک متر در سطح غار وجود دارند.

مرواریدهای غاری مکزیک ، شگفت انگیزترین غار مکزیک (تور مکزیک ارزان)

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مرواریدهای غاری مکزیک

این غار در دامنه های sierra de Chiapas در نزدیکی شهر تیپای مکزیک واقع شده است. این غار به وسیله بومی های منطقه مدت هاست که شناخته شده است اما به وسیله خارجی ها به تازگی کشف شده است. مطالب بسیار کمی در خصوص این غار نوشته شده است. اطلاعاتی که از جزئیات غار در دسترس است بسیار سطحی و ناقص هستند و به صحت آنها اطمینانی نیست. اطلاعاتی که از چند سایت مکزیکی در خصوص این غار مکزیک به دست آورده ایم اینها هستند:

- غار 529 متر طول و 17 متر عمق دارد.

- مروارید ها در فاصله صد متری از ورودی غار دیده می شوند.

- مروارید ها منطقه ای به مساحت تقریبی 290 متر را اشغال می نمایند.

به طور میانگین قطر مروارید ها یک تا یک و نیم سانتیمتر است. قطر بعضی از مرواریدها به هفت سانت می رسد اما این مروارید ها بسیار نادر هستند.راه رفتن روی مروارید ها صدای شبیه به صدای راه رفتن روی شن فراوری می نماید. ظاهرا مروارید ها به میزان ای محکم هستند که راه رفتن روی آنها آسیبی به آنها نمی زند. طریقه به وجود آمدن این حجم بزرگ مروارید هنوز تعیین نشده است. مکانیزم شکل گیری این حجم بزرگ از مرواریدها هنوز تعیین نشده است.

منبع: همگردی
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1581

به "مرواریدهای غاری مکزیک ، شگفت انگیزترین غار مکزیک (تور مکزیک ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرواریدهای غاری مکزیک ، شگفت انگیزترین غار مکزیک (تور مکزیک ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید