ماریا دوتسنکو: سازمان ملل در کنار مردم ایران می ماند

به گزارش مجله لیست پیوند، خبرنگاران/سمنان رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران با اشاره به تحریم های ظالمانه و غیرقانونی امریکا برعلیه کشورمان گفت: سازمان ملل در این شرایط سخت مالی ایران را تنها نگذاشته و در کنار مردم ایران است.

ماریا دوتسنکو: سازمان ملل در کنار مردم ایران می ماند

ماریا دوتسنکو در آیین افتتاحیه نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران در سمنان اظهار کرد: سازمان ملل از جمهوری اسلامی ایران حمایت می نماید و ایران را تنها نمی گذارد.

وی از ایران به عنوان یکی از قدیمی ترین اعضای سازمان ملل نام برد و اضافه نمود: ایران 74 سال پیش با امضای منشور ملل متعهد همکاری خود با این سازمان مهم بین المللی را شروع نموده است.

رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران با اشاره به توان بالای دیپلمات های ایرانی اعلام نمود: دولت جمهوری اسلامی ایران دیپلمات های حرفه ای و توانمندی دارد. دیپلمات های ایرانی در به ثمر نشاندن اهداف سازمان ملل متحد نقش بسیار مهمی ایفا نموده و همیشه این سازمان بین المللی را کمک کردند.

وی با اشاره به تاریخچه روابط بین ایران و سازمان ملل به نمایش بخشی از این روابط در قالب این نمایشگاه پرداخت و توضیح داد: آشنایی مردم ایران با این اسناد از اهمیت به سزایی برخوردار است و مردم در صورت آشنایی با این اسناد به دیپلمات های خود افتخار خواهند کرد.

دوتسنکو با بیان اینکه ایران یکی از اولین کشورهای عضو بوده که مرکز اطلاعات سازمان ملل را در کشور خود در سال 1950 راه اندازی کرد اضافه نمود: ایران همیشه برای سازمان ملل یک کشور مهم بوده است و سفر هفت دبیرکل سازمان ملل به ایران در طول حیات این سازمان بین المللی دلیل روشنی بر این اهمیت است.

وی با بیان اینکه ایران در سال 1965 یکی از اعضای غیردائم شورای امنیت هم بوده اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر نیز ارتباط بسیار خوبی با سازمان ملل داشته است.

وی با بیان اینکه ایران در این سال ها اثرگذاری بالایی در سازمان ملل داشته گفت: طرح دنیا عاری از خشونت از ابتکارات دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران که متولد استان سمنان نیز است که مورد حمایت سازمان ملل نهاده شد.

رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران با تقدیر از مهمان نوازی مسوولان سمنانی از وی گفت: با توجه به علاقه مندی مسوولان استان، سازمان ملل برای همکاری با مسوولان استان و شهرداری سمنان آمادگی دارد.

وی با تمجید از طرح کتابخانه تلفنی در سمنان اظهار کرد: باعث افتخار شهروندان یک شهر است که بتوانند با یک تماس تلفنی کتاب مورد علاقه شان را درب منزل دریافت نمایند و من دوست داشتم متولد و شهروند چنین شهری باشم.

به گزارش مجله لیست پیوند نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران در سمنان با همکاری دفتر سازمان ملل در ایران، استانداری سمنان، خبرگزاری جمهوری اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و...برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 26

به "ماریا دوتسنکو: سازمان ملل در کنار مردم ایران می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماریا دوتسنکو: سازمان ملل در کنار مردم ایران می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید