قانون قسمتی از بودجه را به سمت شرکت های خلاق هدایت می کند

به گزارش مجله لیست پیوند، عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس گفت: ادارات بودجه های قابل توجهی برای جهش تولید در اختیار دارند و می توانند با شرکت های خلاق همکاری کنند.

قانون قسمتی از بودجه را به سمت شرکت های خلاق هدایت می کند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، حسین حسین زاده کننده مردم در حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه که علیه کشور اجرا شده است، بهترین فرصت است تا توانمندی های شرکت های خلاق و نوآور مورد توجه قرار گیرد. شرکت های خلاق که در حوزه صنایع نرم و خلاق و فرهنگی کار می کنند و علاوه بر ایجاد ارزش اضافه کرده از ظرفیت ایجاد تحول فرهنگی و مالی نیز برخوردار هستند.

عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس در ادامه گفت: با توجه به عرصه های مختلفی که شرکت های خلاق در آن فعال هستند مانند گیاهان دارویی و طب سنتی، طراحی و معماری، میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، چاپ و نشر، کسب و کار دیجیتال و فضای مجازی، هنر های تجسمی و نمایشی، صنایع دیداری و شنیداری و بازی، اسباب بازی و سرگرمی باید در قانون گذاری الزامات هر رشته مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برای مثال، عرصه گیاهان دارویی و استحصال فرآورده های گیاهان دارویی به تنهایی از ظرفیت ایجاد گردش مالی چند میلیارد دلاری برخوردار است. از طریق قانون گذاری هوشمندانه و نکته نگر می توان بستر شکوفایی هر چه بیشتر شرکت های خلاق در این حوزه را ایجاد کرد.

حسین زاده ضمن اشاره به نقش نهاد های اجرایی در توسعه زیست بوم صنایع نرم و خلاق، افزود: بسیاری از ادارات و ارگان ها، بودجه های مختلفی در ردیف های مانند یاری به تسهیل فضای کسب و کار و یاری به جهش تولید دریافت کرده اند. مجلس باید از طریق قانونگذاری هدفمند این ادارات را مکلف کند که بخشی از این منابع را نیز به شرکت های خلاق اختصاص دهند.

وی در ادامه گفت: افزودن ماده ها و تبصره های قانونی به قوانین موجود یا تصویب قوانین جدید می تواند تکلیف مسائلی مانند طرح خلاق، شرکت خلاق، خانه خلاق و شهر خلاق را مشخص کند. برخی سازمان ها تسهیلاتی با سود 4 تا 5 درصد و دوره تنفس بعضا 1 ساله در اختیار دارند، این نهاد ها می توانند با تزریق بخشی از این تسهیلات به زیست بوم صنایع نرم و خلاق و فرهنگی، در جهت شکوفایی مالی کشور گامی بردارند.

کننده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر بخشی از درآمد های حاصل از مالیات بر ارزش اضافه کرده به فرمانداری ها داده می شود، مجلس می تواند از طریق قانونگذاری بخشی از این منابع را به سمت صنایع خلاق، هدایت کند. تمام این مسائل در قالب قانون گذاری و چکش کاری طرح های قانونی امکان پذیر است و کنندگان مردم در مجلس از این آمادگی برخوردار هستند تا به جوانان مستعد و فعالان خلاق یاری رسانند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 726

به "قانون قسمتی از بودجه را به سمت شرکت های خلاق هدایت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون قسمتی از بودجه را به سمت شرکت های خلاق هدایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید