قانون دوازدهم روابط پیروز - تبعیض قائل نشوید

به گزارش مجله لیست پیوند، دوازدهمین قانون از مجموعه قوانین واقعی روابط پیروز تاکید می کند: عادل و منصف باشید؛ در قوانین و استانداردهای خود تبعیض و دوگانگی نداشته باشید.

قانون دوازدهم روابط پیروز - تبعیض قائل نشوید

زنان در طول تاریخ تجربه زیادی درباره مورد تبعیض و اجحاف واقع شدن دارند، به همین جهت این قانون را خوب درک می کنند. زنان حدود 50 درصد کل جمعیت دنیا را به خود اختصاص داده اند و دو سوم تمام کار دنیا را انجام می دهند اما فقط حدود یک دهم دستمزدهای پرداختی کل دنیا را دریافت می کنند و کمتر از یک درصد از کل دارایی و اموال دنیا به زنان تعلق دارد. این آمار و ارقام دنیای حقیقی و واقعی اند اما منصفانه و عادلانه نیستند. اغلب زن ها نیازی به درس خواندن و تحصیلات دانشگاهی ندارند تا این حقیقت را درک کنند زیرا در تجربه های شخصی زندگی خود بارها آن را احساس کرده اند. زنها مجبورند دو برابر مردها کار کنند تا از آنها جلو بیفتند و تازه هنگامی که این کار را می کنند به جای آن که برای این توانایی ها و قابلیت ها تحسین شوند برچسب تهاجمی و خشن بودن می خورند. در اینجا اما به زنان توصیه می شود که شما عادل و منصف باشید و در روابط با مردان بر طبق قوانین قدیمی و نامناسب از استانداردهای دوگانه استفاده نکنید. استانداردهای دوگانه منصفانه و عادلانه نیستند زیرا قوانین زندگی را در مورد همه انسان ها مساوی و یکسان اجرا نمی کنند.

برای آشنایی با سایر قوانین واقعی و قوانین قدیمی روابط به لینک زیر مراجعه کنید:

قوانین واقعی برای داشتن روابط پیروز

تبعیض و استانداردهای دوگانه در روابط

روش های قدیمی زندگی، ازدواج و عشق ورزیدن که به خوبی در قوانین قدیمی و مخرب روابط، به تصویر کشیده شده اند. براساس استانداردهای دوگانه یا همان یک بام و دوهوا که هرگز هم منصفانه نیستند و بسیار نیز مغرضانه اند، بنا شده اند. کمابیش همگان با این نوع قوانین قدیمی در روابط بین زنان و مردان آشنایی دارند که برخی از آنان عبارتند از:

 • بگذارید همیشه و همه جا مردها پول صورتحساب را بپردازند. هرگز پیشنهاد آن را نیز ندهید که برای مثال به هنگام رستوران رفتن هر کسی پولی خودش را بدهد و به اصطلاح دانگی حساب کنید حتی چنانچه شما پولدارتر و ثروتمند تر از آن مرد بودید.
 • هرگز با هیچ مردی بین راه قرار نگذارید. همیشه او را مجبور کنید به دنبال شما بیاید. حتی موقعی که این کار برایش خیلی سخت است یا جهت شما خیلی دور باشد.
 • هرگز به مردها تلفن نزنید. حتی هنگامی که او به شما تلفن زده و خواسته است تا چند دقیقه بعد به او تلفن بزنید.
 • نگران آن نباشید که با گفته ها یا رفتارهای خود مردی را برنجانید یا عصبانی کنید. رنجیدن یا ناراحت شدن مرد فقط به این معنی است که دیوانه وار عاشق شماست.
 • چنانچه مردی برای شما هدیه های گرانقیمت و رمانتیک نخرید با او به هم بزنید.
 • در اتاق خواب شور و حرارت زیادی از خودتان نشان ندهید تا فکر نکند خیلی دوستش دارید یا دیوانه اش هستید.
 • وقتی مردی در خانه اتان حضور دارد وانمود کنید تلفن هایی که از طرف زنان دیگر به شما می شود از طرف یک مرد است تا حسادت او برانگیخته شود.
 • هرگز شما عشق ورزی را شروع نکنید. بگذارید همیشه شروع کننده او باشد. او را در موضع ضعف قرار دهید.
 • مردها زمانی پیشنهاد ازدواج می دهند که بترسند شما را از دست بدهند. بنابراین آنها را تهدید کنید یا بگویید که می خواهید از این شهر بروید.

آیا این راهکارها به نظرتان عادلانه و منصفانه اند؟ آیا براستی از عقل سلیم برآمده اند تا منصفانه هم باشند؟ این قوانین نه فقط تبعیض و دوگانگی هستند بلکه تحقیرآمیز، غیر اخلاقی و غیر محترمانه اند. اگر مردی این قبیل رفتارها را نسبت به شما انجام بدهد چه کار می کنید؟

منصف باشید؛ در قوانین خود تبعیض و دوگانگی نداشته باشید

اجازه ندهید در شیوه رفتارتان با مردها و رفتاری که با خودتان می پسندید، دوگانگی و تبعیض راه یابد. برای مثال:

 • چه کسی گفته است مردها باید همیشه پول خرج کنند. به خصوص هنگامی که شما نیز شاغلید و درآمد دارید. بهترین حالت آن است که در این باره با یکدیگر صحبت کنید و قوانینی برای خود وضع کنید که برای هر دو مناسب باشد. به طوری که هر دوی شما راضی باشید.

 • به زمان و معذوریت های مرد احترام بگذارید. هیچ اشکالی ندارد چنانچه برای نخستین ملاقات مردی به دنبال شما بیاید البته اگر هر دوی شما راضی باشید. اما این خودخواهانه است که همیشه از وی انتظار داشته باشید به خاطر شما متحمل سختی شود. اگر قرار است باهم به سینما بروید و از او در خاتمه روز قرار ملاقات شغلی نزدیک سینمای مورد نظر دارد. تنها کار عاقلانه آن است که خودتان به آنجا بروید. به خاطر داشته باشید مرد مناسب به این دلیل که به او احترام گذاشته اید برایتان احترام قائل خواهد شد.

 • اگر دوست دارید به او تلفن بزنید، این کار را بکنید و چنانچه به شما تلفن زد و خواست به او تلفن بزنید به خاطر خدا این کار را بکنید. هیچ اشکالی ندارد. مگر اینکه شما هر شب به او تلفن بزنید و او فقط هفته ای یک بار تلفن بزند یا هرگز نزند که در چنین حالتی این کار درست نیست. چنانچه مردی به موقع در جواب تلفن های تان به شما تلفن نکند یا آنها را نادیده بگیرد درباره او چه فکری خواهید کرد؟

در نهایت اینکه به گونه ای با او رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند؛ بدون تبعیض. اگر متوجه شدید که تسلیم قوانین قدیمی شوید و او را فقط برای اینکه جواهر نخریده است ترک کنید لحظه ای بایستید و به عکس این حالت فکر کنید که آیا عادلانه است او نیز شما را فقط برای اینکه با او عشق ورزی نکرده اید ترک کند؟ این روش فوری شما را به واقعیت برمی گرداند تا بتوانید در عوض یکی از قوانین واقعی را به کار ببندید.

منبع: قوانین روابط پیروز از باربارا دی آنجلیس

منبع: setare.com
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 671

به "قانون دوازدهم روابط پیروز - تبعیض قائل نشوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون دوازدهم روابط پیروز - تبعیض قائل نشوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید