شرکت های فناوری می توانند دولت محلی تاسیس کنند

به گزارش مجله لیست پیوند، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، فرماندار ایالت نوادا آمریکا قصد دارد لایحه جدیدی ارائه کند که به شرکت های فناوری اجازه می دهد دولت های محلی مستقلی داخل این ایالت ایجاد کنند.

شرکت های فناوری می توانند دولت محلی تاسیس کنند

استیو سیسولاک در پیش نویس این لایحه خواهان ایجاد مناطق نوآوری شده است. در صورتیکه این قانون وضع شود، شرکت هایی که سرمایه اقتصادی بالایی در اختیار دارند و در حوزه هایی مانند بلاک چین، هوش مصنوعی و انرژی های تجدیدپذیر فعالیت می کنند، می توانند دولت های محلی خود را با قدرت ها و مسئولیت های مشابه شهرستان ها ایجاد کنند. این بدان معنا است که آنها می توانند اقتصادیات جمع آوری کنند، مدارس و دادگاه را اداره کنند.

به عقیده سیسولاک این قانون راهی برای شکوفایی اقتصاد بدون زیر پا گذاشتن قوانین اقتصادیات شرکتی یا انگیزش های دیگری است که دولت ها در گذشته برای جذب شرکت های فناوری به کار می گرفتند.

درخواست ها برای تشکیل چنین دولت های محلی توسط دفتر توسعه اقتصادی فرماندار کنترل می شود و فقط به شرکت های فناوری تعلق می گیرد که حداقل 78 مایل مربع زمین در اختیار دارند. علاوه بر آن زمین مذکور باید دور از شهرهای فعلی بوده و کسی از قبل ساکن آنجا نباشد.

همچنین شرکت ها باید یک میلیارد دلار در شهر خود سرمایه گذاری کنند. در این میان مدیریت شهر به عهده یک هیأت 3 نفره است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 869

به "شرکت های فناوری می توانند دولت محلی تاسیس کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های فناوری می توانند دولت محلی تاسیس کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید