خلیل زاد: افغان ها احتیاج به آتش بس دائمی دارند

به گزارش مجله لیست پیوند، فرستاده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان یک بار دیگر تأکید کرد که آمریکا در کنار افغان ها ایستاد است، ولی با ابن هم افغان ها احتیاج به یک توافق سیاسی و آتش بس دائمی دارند.

خلیل زاد: افغان ها احتیاج به آتش بس دائمی دارند

به گزارش خبرنگاران، زلمای خلیل زاد، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا برای صلح افغانستان در پیامی در صفحه توییترش از اعلام آتش بس از سوی طالبان و حکومت افغانستان استقبال کرد و گفت که در هفته های اخیر، خشونت ها وحشتناک بوده و مردم افغانستان هزینه آن را پرداخت نموده اند.

او اضافه کرد که افغان ها احتیاج به یک توافق سیاسی و آتش بس دائمی دارند.

فرستاده آمریکا خواهان تسریع در مذاکرات میان افغان ها درباره یک توافق سیاسی و خاتمه دادن به این جنگ بی معنی است و اضافه کرده است که این همان چیزی است که مردم افغانستان آرزو می نمایند.

او یک بار دیگر تأکید کرد که آمریکا در کنار افغان ها ایستاده است.

خلیل زاد بعلاوه در گفت وگو با روزنامۀ آلمانی اشپیگل که روز دوشنبه پخش شده است، می گوید که مردم افغانستان در آرزوی صلح هستند و باید صلح در این کشور، برقرار باشد و هیچ جایگزین بهتری وجود ندارد.

او در این گفت وگو اضافه کرد: طالبان در این هفته به وسیله تماس ویدیویی با آمریکا و گروه اروپایی در برلین گفت وگو کرد. آنها گفتند که آنها یک راه چاره نظامی نمی بینند و می گویند که تنها گزینه، گزینه سیاسی است.

خلیل زاد در ادامه می گوید: هر دو طرف باید درباره یافتن نقاط مشترک واقع بین باشند. اگر توافق صلح نباشد، گزینۀ دیگر پیروزی طالبان نیست. این یک جنگ طولانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1118

به "خلیل زاد: افغان ها احتیاج به آتش بس دائمی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیل زاد: افغان ها احتیاج به آتش بس دائمی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید