ترامپ از رقابت انتخاباتی کنار می کشد؟

به گزارش مجله لیست پیوند، یک شبکه خبری گزارش داده چنانچه رئیس جمهور آمریکا به این نتیجه برسد که شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد از رقابت در آن انصراف خواهد داد.

ترامپ از رقابت انتخاباتی کنار می کشد؟

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از منابعی در حزب جمهوری خواه گزارش داده چنانچه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به این نتیجه برسد که شانسی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ندارد ممکن است از رقابت در این کارزار انصراف دهد.

فاکس نیوز که شبکه خبری محبوب دونالد ترامپ است این ادعا را با استناد به منابع مطلع در حزب جمهوری خواه گزارش داده و نوشته که این حزب با توجه به نتایج ضعیف ترامپ در نظرسنجی ها نگران انتخاب مجدد وی در انتخابات ماه نوامبر است.

جو بایدن، رقیب انتخاباتی ترامپ و نامزد حزب دموکرات در حال حاضر به طور میانگین در نظرسنجی های انتخاباتی 9 درصد از ترامپ پیش افتاده است.

یک منبع در حزب جمهوری خواه که خواسته نامش فاش نشود به فاکس نیوز گفت: هنوز خیلی زود است ولی اگر نظرسنجی ها از این بدتر شوند ممکن است شما سناریویی را شاهد باشید که او کناره گیری می کند.

یک منبع دیگر گفت: من تا حالا چنین چیزی نشنیده ام ولی شک دارم درست باشد. چیزی که اطمینان دارم این است که اگر او معتقد باشد راهی برای پیروزی ندارد کناره گیری می کند.

فاکس نیوز نوشته عملکرد ترامپ در نظرسنجی ها طی هفته های گذشته به دلیل عملکرد دولت او در مبارزه با بیماری همه گیر کرونا و همچنین واکنش کاخ سفید به تظاهرات های ضد نژادپرستی ضعیف تر شده است.

فاکس نیوز نوشته در یک نظرسنجی اخیر این رسانه، ترامپ 12 درصد از جو بایدن عقب تر بوده است. بایدن در بسیاری از ایالت های کلیدی از ترامپ پیش افتاده است.

ترامپ چند روز پیش به احتمال باختش در انتخابات ماه نوامبر اذعان کرد و گفت که ممکن است جو بایدن در این انتخابات پیروز شود.

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز که جمعه منتشر شد گفته بود ممکن است بایدن رئیس جمهور بعدی آمریکا شود چون بعضی ها من را دوست ندارند.

ترامپ درباره جو بایدن گفت: او اصلاً حرف نمی زند. هیچ کس حرف هایش را نمی شنود. وقتی صحبت می کند نمی تواند 2 تا جمله کنار هم بچیند. من نمی خواهم خوب یا غیرخوب باشم، درست است؟

وی اضافه نمود: منظورم این است که این آدم بلد نیست حرف بزند. بعد ممکن است رئیس جمهورتان شود، چون بعضی ها مرا دوست ندارند. تنها کاری که من می کنم این است که وظیفه ام را انجام می دهم.

نتایج جدیدترین نظرسنجی که هفته پیش منتشر شد نشان می دهد حدود 60 درصد از شهروندان آمریکایی از نحوه مدیریت ترامپ ناراضی هستند.

با وجود این، نتایج نظرسنجی ها در آمریکا به خصوص بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 به شدت با تردید همراه شده اند.

در آن انتخابات، به ندرت در نظرسنجی ها احتمال پیروزی ترامپ در برابر هیلاری کلینتون مطرح می شد اما در نهایت او توانست به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا ساکن کاخ سفید شود.

ترامپ در پیامی در توئیتر روز دوشنبه از نظرسنجی ها انتقاد کرده و نوشته که او برنده انتخابات خواهد بود.

او نوشت: بسیار متأسفم به اطلاع دموکرات های بی خاصیت برسانم که نتایج نظرسنجی های داخلی من خیلی خوب است. درست مثل سال 2016، نظرسنجی های نیویورک تایمز جعلی هستند. نظرسنجی های فاکس نیوز جوک هستند. فکر می کنید وقتی من برنده شوم از مخاطبانتان عذرهواهی می کنید؟ مردم نظم، قانون و ایمنی می خواهند.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی دیگر بدون اشاره به اینکه منظورش کدام نظرسنجی است مدعی شد که 95 درصد از شهروندان حامی حزب جمهوری خواه از او حمایت می کنند. او 5 درصد مابقی را احمق خطاب کرد.

او نوشت: میزان رضایت از رئیس جمهور ترامپ در حزب جمهوری خواه 95 درصد است. تصور می کنم 5 درصد باقی، یا آنهایی هستند که اسمشان را جمهوری خواه گذاشته اند یا احمق هایی هستند که داشتن قضات و دیوان عالی فوق العاده، ارتش جدید و قدرتمند، امنیت دوبرابری، کاهش عظیم مقررات اداری و خیلی چیزهای دیگر برایشان مهم نیست!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 467

به "ترامپ از رقابت انتخاباتی کنار می کشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از رقابت انتخاباتی کنار می کشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید