برگزاری اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در شهرهای مختلف آلمان

به گزارش مجله لیست پیوند، روز گذشته در بعضی شهرهای آلمان اعتراضات گسترده ضد محدودیت های کرونایی برگزار گردید که این اعتراضات در بعضی شهرها به خشونت کشیده شد.

برگزاری اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در شهرهای مختلف آلمان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه پاسایر نویه پرسه، روز گذشته اعتراضات علیه محدودیت های کرونایی در بسیاری از شهرهای آلمان برگزار گردید.

منتقدان اقدامات ضد کرونایی اعمال شده برای مهار کرونا از طرف دولت روز گذشته در بسیاری شهرهای آلمان به خیابان ها آمدند.

یک تجمع اعتراضی در فرانکفورت که به دعوت انجمن موسوم به دگراندیشان به خیابان ها آمده بودند به خشونت کشیده شد و پلیس علیه معترضان از ماشین آب پاش و باتوم استفاده کرد. یک هفته پیش نیز همین انجمن بیش از 20هزار نفر را در شهر لایپزیگ به خیابان کشاند و مرکز شهر را به آشوب کشید.

بعضی معترضان در جریان این اعتراضات به پلیس حمله کردند. تظاهرات کنندگان قواعد ضد کرونایی را رعایت نمی کردند.

برنهارد ویتهاوت، رئیس اداره حفاظت از قانون اساسی ایالت نیدرزاکسن آلمان در خصوص افراط گرایی مخالفان سیاست های کرونایی دولت هشدار داد. ویتهاوت به روزنامه نویه اوسنابروکر تسایتونگ گفت که این اعتراضات دیگر کمتر در مخالفت با بعضی مقررات محدودکننده صورت می گیرد، بلکه بیشتر یک به اصطلاح آنها دیکتاتوری کرونا را هدف قرار داده اند. وی تاکید نمود که در این اعتراضات به طور علنی یک توهم سرنگونی علیه دولت آلمان تبلیغ می گردد.

این مسئول ایالتی سازمان امنیت آلمان می گوید، بعضی از این معترضان از دست زدن به سوءقصد دیگر ابایی ندارند. یک نمونه آن سوءقصد ایجاد حریق در انستیتوی روبرت کخ و انفجار مواد منفجره در منطقه مرکزی برلین بود که پس از آن نامه ای منتشر شد که مسئولیت آن را برعهده گرفته بودند.

ویتهاوت می گوید: من این مسئله را منتفی نمی دانم که سوءقصدهای دیگری پیش بیاید، که البته امیدوارم چنین نگردد. او اضافه کرد که شرایط را باید دقیقا زیر نظر داشت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

پیش از آن نیز فوس تورستن، رئیس سازمان امنیت در هامبورگ گفته بود این شرایط دقیقا تحت نظر است که یک جنبش افراطی در حال شکل گیری نباشد.

در ایالت های دیگر آلمان نیز وزیران کشور، نخست وزیران و مسئولان امنیتی نسبت به جنبش دگراندیشان هشدار داده اند تا مبادا این محفل تبدیل به یک جنبش سراسری راست افراطی با گرایش به خشونت تبدیل گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی همچنین در بعضی شهرهای ایالات بایرن آلمان برگزار گردید. معترضان قواعد فاصله گذاری و استفاده از ماسک را رعایت نکرده و به نیروهای پلیس توهین می کردند.

صدها نفر در شهر بن آلمان هم در اعتراض به محدودیت های ضد کرونایی به خیابان ها آمدند.

این اعتراضات در کارلسروهه آلمان و بعضی شهرهای دیگر هم برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 696

به "برگزاری اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در شهرهای مختلف آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در شهرهای مختلف آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید