انصراف 20 کاندیدا در کرمانشاه

به گزارش مجله لیست پیوند، رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه از انصراف 20 کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در استان تا به امروز خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد کاندیداهای استان به 392 نفر رسیده است.

انصراف 20 کاندیدا در کرمانشاه

به گزارش مجله لیست پیوند انلاین به نقل از ایسنا، محمدابراهیم الهی تبار، رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه با اشاره به سرانجام کار هیات های اجرایی استان در بحث بررسی صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: 412 کاندیدا برای این دوره انتخابات در استان ثبت نام کردند که کار بررسی صلاحیت آنها توسط هیات های اجرایی از 17 آذر شروع و تا 27 همین ماه ادامه پیدا کرد.

الهی تبار شرح داد: خوشبختانه طی این مدت هیچ مشکل قانونی در بحث بررسی صلاحیت کاندیداها رخ نداد و همه چیز بر اساس عمل به قانون پیش رفته است.

وی اضافه نمود: با سرانجام کار بررسی صلاحیت کاندیداها توسط هیات های اجرایی، افرادی که صلاحیت آنها تایید نشده تا چهار روز برای اعتراض به این موضوع فرصت دارند.

الهی تبار شرح داد: عدم تایید صلاحیت این افراد توسط هیات های اجرایی به آنها اطلاع داده شده و این افراد از فردا (28 آذر) تا اول دی ماه به مدت چهار روز فرصت دارند برای اعتراض به هیات نظارت استان مراجعه کنند.

وی اضافه نمود: هیات نظارت استان نیز به مدت 20 روز از دوم دی تا 21 دی ماه فرصت دارد به این اعتراضات رسیدگی کند.

الهی تبار با اشاره به انصراف 20 کاندیدا در سطح استان تا به امروز، گفت: ازاین تعداد شش نفر در حوزه انتخابیه کرمانشاه، یک نفر در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی، پنج نفر در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو، چهار نفر در حوزه انتخابیه پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی، دو نفر در حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه و دو نفر در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب انصراف داده اند.

وی اضافه نمود: با این احتساب در حال حاضر 392 کاندیدا در سطح استان داریم که از این تعداد نیز صلاحیت برخی کاندیداها تایید نشده که باید با طرح شکایت در هیات نظارت در خصوص تایید یا رد صلاحیت مجدد آنها بررسی و تصمیم گیری شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 4

به "انصراف 20 کاندیدا در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصراف 20 کاندیدا در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید